UzņēmumsAktualitātes

Iesaistāmies satiksmes drošības kampaņā

Iesaistāmies satiksmes drošības kampaņā

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” iesaistījies satiksmes drošības kampaņā “Stūrē? Izkāp no telefona!”, kuras mērķis ir panākt, ka cīņa pret mobilo telefonu lietošanu pie stūres kļūst par prioritāti arī darba devēju vidū.

Novērojumi liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā mobilo ierīču lietošana pie stūres arvien pieaug, radot nepieciešamību šo problēmu aktualizēt plašākā sabiedrībā, tāpēc 2018. gada nogalē Ceļu satiksmes drošības direkcija sāka kampaņu “Stūrē? Izkāp no telefona!” un rosināja savus sadarbības partnerus LDDK, LTRK un Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūtu parakstīt “Sadarbības memorandu pret mobilo telefonu lietošanu pie auto tūres “. 2019. gada 9. janvārī šo memorandu parakstīja ne tikai iepriekš minētās organizācijas, bet arī vēl citi uzņēmumi, kas savā darbībā vēlas būt atbildīgi un atbalsta drošas braukšanas principus.

Starp memoranda parakstītājiem bija arī pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, kas kampaņā iesaistījies kā AS BALTA gada balvas “Drošākais uzņēmuma autoparks” daudzkārtējs laureāts, tādējādi apliecinot, ka izprot minētās balvas mērķi - uzlabot Latvijas uzņēmumu izpratni par drošu autoparku un veicināt labo praksi uz Latvijas ceļiem.

Pasažieru pārvadājumi ir joma, kurā darba specifikas dēļ dispečeram nereti nākas autobusu vadītājam zvanīt arī darba laikā. Lai izvairītos no bīstamām situācijām, uzņēmumā jau pašlaik pastāv nerakstīta vienošanās – zvanīt autobusa vadītājam pauzē starp reisiem vai pārtraukumā. Pamatā šis noteikums tiek ievērots. Arī autobusu vadītāju darba instrukcijā ir punkts, kurā noteikts, ka, esot pie stūres, lietot telefonu ir aizliegts. Autobusu vadītāju sapulcēs regulāri šis jautājums tiek aktualizēts. Izņēmums varētu būt brīvroku sistēma, taču – tās lietošana nedrīkst kļūt par paradumu, jo autobusa vadītājs atbild par daudzu cilvēku dzīvībām.

Iesaistoties kampaņā un parakstot memorandu, uzņēmums ne tikai apņemas vēl vairāk izglītot savus darbiniekus un skaidrot viņiem riskus, kas saistīti ar telefona lietošanu auto vadīšanas laikā, kā arī meklēt piemērotus risinājumus šīs problēmas mazināšanai darbinieku vidū, bet arī atzīst, ka cīņa pret mobilo telefonu lietošanu ir arī darba devēja līdzatbildība.

2019. gada 11. janvārī