UzņēmumsAktualitātes

Godinās labākos autobusu vadītājus

Sagaidot Latvijas simtgadi un par godu aizvadītajai Autotransporta darbinieku dienai, pašvaldības SIA “Ventspils reiss” godinās labākos autobusu vadītājus – Profesionālās meistarības konkursa uzvarētājus un ilggadējos konkursa organizatorus.

2018. gada 15. novembrī plkst. 20:00 kapitālsabiedrības bāzē Robežu ielā 7 tiks organizēts svinīgs pasākums, kas veltīts Latvijas valsts simtgadei un aizvadītajai Autotransporta darbinieku dienai. Tā laikā tiks godināti uzņēmuma autobusu vadītāji, kas uzrādījuši augstus rezultātus autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursā, kā arī citus darbiniekus, kas devuši ieguldījumu uzņēmuma izaugsmē.

Labākos autobusu vadītājus jau vienpadsmito gadu nosaka, izvērtējot sniegumu Profesionālās meistarības konkursā, kurā autobusa vadītājiem jāparāda ar ikdienas darbu saistītas braukšanas prasmes un jānokārto D kategorijas ceļu satiksmes noteikumu tests. Pēc visu rezultātu apkopošanas tiek noteikti paši labākie gan absolūtajā (praktiskā braukšana un teorija kopā) vērtējumā, gan mazo un lielo autobusu grupā, gan starp brigādēm un arī teorijas testā.

Šogad konkursa organizatori ieviesuši arī vairākus jauninājumus, un atsevišķi tiks apbalvoti labākie autobusu vadītāji, kuri konkursā piedalījās pirmo reizi, kā arī labākie starp tiem, kuri demonstrēja savas prasmes praktiskajā braukšanās ar palielinātas ietilpības autobusu. Jāpiezīmē, ka šāda autobusa vadīšanai nepieciešama patiešām augsta profesionālā meistarība, jo autobusa izmēri ir ievērojami lielāki nekā citiem autobusiem.

Uzrādot labus rezultātus gan konkursā, gan dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem iespējams saņemt ne tikai balvas, bet arī piemaksu par augstu profesionālo meistarību, kas tiek aprēķināta, izvērtējot autobusa vadītāja sniegumu 13 dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās. Piemaksa tiek noteikta uz vienu gadu un svārstās robežās no 45 līdz 150 eiro. 2018. gadā to saņem 2/3 no visiem uzņēmuma autobusa vadītājiem, tā apliecinot, ka pie stūres atrodas profesionālis, kas garantē drošu pārvietošanos sabiedriskajā transportā.

Šāds konkurss uzņēmumā pirmoreiz tika organizēts 2007. gadā, un tā mērķis bija atjaunot Autotransporta darbinieku dienu, celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un paaugstināt darbinieku kvalifikāciju atbilstoši noslēgto līgumu prasībām.

Savukārt vērtējot pārējos darbiniekus, būtiska ir katra konkrētā darbinieka lojalitāte uzņēmumam, ieguldījums uzņēma attīstībā un darba stāžs, kā arī piedalīšanās Profesionālās meistarības konkursa un citu pasākumu organizēšanā.

Labāko darbinieku sumināšana uzņēmumā ir tradicionāla un dažādās nominācijās tiek organizēta jau daudzus gadus. Uzņēmumam ir arī savs Miljonāru klubiņš, kurā uzņem tos autobusu vadītājus, kas “Ventspils reisā” nobraukuši miljons kilometru.

2018. gada 13. novembrī