UzņēmumsAktualitātes

Biļešu veidi Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā

Biļešu veidi Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā

Pasažiera tiesības pārvietoties sabiedriskajā transportā apliecina braukšanas biļete. Ventspils pilsētas autobusu maršrutos pasažieri visvairāk iecienījuši vienreizējās braukšanas, taču tas nebūt nav vienīgais biļešu veids, kas tiek piedāvāts.

Vienreizējā braukšanas biļete

Vienreizējā braukšanas biļete ir senākais un iecienītākais biļešu veids Ventspils pilsētā. Tās var iegādāties pie autobusa vadītāja, kas ir ērti, jo nav jāmeklē īpaša biļešu tirdzniecības vieta. Pasažieriem gan vajadzētu atcerēties, ka autobuss nav naudas maiņas punkts. Autobusa vadītāja rīcībā ir ierobežota maiņas nauda, un, ja gadās vairāki pasažieri, kuri norēķinās ar lielākām naudaszīmēm, tā var arī beigties. Īpaši pašreizējos apstākļos, kad pārvadāto pasažieru skaits un līdz arī ieņēmumi ir nelieli.

Lai izvairītos šādām nepatīkamām situācijām, aicinām pasažierus sagatavot pēc iespējas precīzāku naudu vai izvēlēties citu biļešu veidu, īpaši gadījumos, ja sabiedriskais transports tiek izmantots regulāri.

Mēnešbiļete

Tas ir biļešu veids, ko iespējams izmantot pilsētas administratīvās teritorijas robežās autobusu maršrutos no nr.1 līdz nr.12, kā arī šī biļetes, ar kurām pasažierim iespējams izmantot braukšanas maksas atlaides, ko piešķir pašvaldība (šajā gadījumā biļete tiek personalizēta).

Ventspils pilsētas maršrutos ir daudz un dažādu mēnešbiļešu veidi. Piemēram, visām mēneša dienām, tikai darba dienām, skolēniem un studentiem, pensionāriem un maznodrošinātajiem, kā arī daudzbērnu ģimenēm. Sīkāku informāciju par to, kādas tieši atlaides pašvaldība piešķir un kuras iedzīvotāju grupas tās var izmantot, skatiet ŠIET.

Atgādināsim, ka pašvaldības atlaides iespējams saņemt tikai tiem pasažieriem, kuri ir deklarēti Ventspils pilsētā.

Universālās braucienu skaita biļetes

Universālās braucienu skaita biļete ir priekšapmaksas karte, kura ir izdevīga tāpēc, ka tās var izmantot jebkurā Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutā pilsētas administratīvās teritorija robežās, izņemot sezonālos maršrutus (Kurzeme, Akmeņdziras), kā arī pasūtījumu reisus. Tāpat pasažieris var izvēlēties sev piemērotāko braucienu skaitu atkarībā no tā, cik bieži izmanto sabiedrisko transportu, tas ir, 10, 20, 40 vai 60 braucieniem. Lai biļeti sāktu lietot, autoostas kasē jāiegādājas elektroniskā karte par €1.00 un jāapmaksā izvēlētais braucienu skaits. Biļeti 10 braucieniem var nopirkt arī pie autobusa vadītāja, bet šajā gadījumā tā nebūs daudzreiz izmantojama elektroniskā karte, kuru pēc tam, kad apmaksātie braucieni beigušies, var atjaunot. Tā būs papīra biļete, kura derīga tikai 10 braucieniem.

Braucienu skaita biļetes

Šīs biļetes līdzinās mēnešbiļetēm, jo tās var izmantot maršrutos sākot no nr.1 līdz nr.12, un tās iespējams iegādāties Ventspils autoostas kasē. Arī šī biļete ir priekšapmaksas karte, un, lai ai to sāktu lietot, autoostas kasē jāiegādājas elektroniskā karte par €1.00 un jāapmaksā izvēlētais braucienu skaits, kas nav ierobežots.

Apmaksātie braucieni ir derīgi 30 dienas, sākot no braucienu iegādes brīža autoostā.

Sīkāku informāciju par braukšanas biļešu cenām, veidiem un braukšanas maksas atlaidēm var atrast mūsu mājas lapas www.ventspilsreiss.lv sadaļā Kustības saraksti.

2022. gada 2. martā