UzņēmumsAktualitātes

Biļešu iegādei aicinām izmantot autoostas kases

Biļešu iegādei aicinām izmantot autoostas kases

Brauciens sabiedriskajā transportā, īpaši reģionālās nozīmes maršrutos, reti kad ir spontāna rīcība. Visbiežāk to plānojam un vēlamies, lai tas noritētu ērti un bez liekas kavēšanās, un savlaicīga braukšanas biļete autoostas kasēs ir pirmais solis pretim patīkamam braucienam. 

Biļete kā dokuments

Viens no sabiedriskā transporta pasažiera pienākumiem ir iegādāties braukšanas biļeti, kas pēc būtības nav tikai vienkāršs papīra gabaliņš, bet gan dokuments, kas apliecina tiesības izmantot sabiedrisko transportu. Tāpēc atgādinām – neatkarīgi no tā, vai biļete tiek iegādāta par pilnu cenu vai tiek izmantotas braukšanas maksas atlaides (arī 100% apmērā; pasažieriem izsniedz 0 biļeti), biļetei ir jābūt, un tā jāsaglabā līdz brauciena beigām, kā arī jāuzrāda kontroles dienesta darbiniekiem. Šie noteikumi attiecas uz braucienu jebkurā maršrutā.

Kur iegādāties biļeti

Ventspils pilsētas autobusu maršrutos vienreizējo braukšanas biļeti pasažieris iegādājas pie autobusu vadītāja, bet, ja plānots brauciens starppilsētu vai novada maršrutos, braukšanas biļeti visērtāk iegādāties autoostas kasēs, kas strādā no plkst.5 rītā līdz plkst.20 vakarā. Biļešu pārdošana kasē tiek pārtraukta 10 minūtes pirms reisa.

Atgādinām, ka gan autobusos, gan autoostās kasēs iespējami gan skaidras, gan bezskaidras naudas norēķini. Braucienam reģionālās nozīmes maršrutā biļeti iespējams iegādāties arī iepriekšpārdošanā jau 10 dienas pirms plānotā braucienā. Šajā gadījumā gan jārēķinās ar komisijas maksu 0,50 EUR apmērā. Tiem, kas regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, iesakām iegādāties abonementa biļetes gan pilsētas, gan reģionālajos maršrutos, un tādā veidā ekonomēt ne tikai laiku, bet arī naudu.

Autobusa vadītāji ievērojuši, ka pasažieri nereti ierodas pēdējā brīdī un biļeti vēlas iegādāties pie autobusa vadītāja. Tas, protams, nav aizliegts, tomēr aicinām pasažierus ievērot, ka autobusa vadītāja galvenais uzdevums ir profesionāli vadīt autobusu, rūpējoties par pasažieru drošību un kustības grafika ievērošanu. Biļešu tirdzniecība autobusā var aizkavēt reisa atiešanu un radīt papildus stresu. Īpaši aicinām biļetes kasē iegādāties agrajiem rīta reisiem, kad autobusi kursē caur Pārventu, kur notiek papildus pasažieru uzņemšana.

2018. gada 9. oktobrī