UzņēmumsAktualitātes

Autobusa vadītājs Ainārs Kalniņš

Autobusa vadītājs Ainārs Kalniņš

Braucot Aināra vadītā autobusā, grūti pateikt, ka par autobusa vadītāju viņš strādā tikai 2 gadus. To arī apliecina Aināra profesionalitāte un teicamie rezultāti Ventspils reisa Profesionālās meistarības konkursā. Interesanti, ka uzņēmumā autobusa vadītājs jau nonāca pirms 18 gadiem, bet strādāt sācis tikai pirms 2 gadiem.

Autovadītāja vizītkarte:

  • Darba stāžs Ventspils reisā : 1,5 gadi
  • Autovadītāja stāžs: 30 gadi  
  • Apbalvojumi: 3.vieta absolūtajā vērtējumā Profesionālās meistarības konkursā

“Ko jūs ar mani gribat darīt, es nesaprotu.”

Ar šādu frāzi arī sākam sarunu par Aināra  profesiju, kas jau otro gadu ir autobusa vadītāja profesija. Tā nav pavisam sveša, jo vairāk kā 30 gadus Aināram ir autovadītāja tiesības. Ar Aināru tiekamies pēc  darba dienas beigām, ko viņš pavadījis vadot autobusu 4. maršrutā “Selga - Siguldas iela”. No enerģijas, kas virmo viņam apkārt, liekas, ka cilvēks tikko patīkami atpūties, nevis nostrādājis pilnu darba dienu.

Darbs Ventspils reisā Aināram pirms diviem gadiem nemaz nav bijis tik svešs. Pirms 18 gadiem viņš pirmo reizi sāka strādāt par autobusa vadītāju Ventspils reisā. Diemžēl jāatzīst, ka pats sākums bijis neveiksmīgs, pat nesākot īsti strādāt. Ainārs saklausījies dažādus šausmu stāstus par darba specifiku, ka šeit esot liela skraidīšana, cilvēki dažnedažādi, lai paspētu uz darbu, jāceļas pārāk agru, un vēl citas nepatīkamas lietas. Tagad, protams, pats  par to smej, bez problēmām mostoties 3.00 no rīta, ja vajadzīgs. Toreiz gan, pat neuzsākot strādāt, aizgājis no darba prom, saklausījies citu cilvēku viedokļus, kuri paši pat uzņēmumā nebija strādājuši.

Lai gan par autobusa vadītāju Ainārs nestrādā pat divus gadus, viņš jau ir ieguvis godalgotu vērtējumu Ventspils reisa ikgadējā Profesionālās meistarības konkursā. Tā laikā autobusu vadītājiem jāparāda savas prasmes jomās, kas saistītas ar tiešajiem darba pienākumiem: šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas un tamlīdzīgi.   Nostrādājis tikai vienu gadu un piedalījies savā pirmajā Profesionālās meistarības konkursā, Ainārs ieguva 3.vietu absolūtajā vērtējumā. Tas nozīmē, ka viņš savu profesionalitāti apliecinājis ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanā un braukšanā gan ar lielas, gan mazas ietilpības autobusiem. Jāpiemin, ka ikdienā Ainārs pasažierus pārsvarā pārvadā mazas ietilpības autobusos pilsētas maršrutos.

Ieradumu spēks ir liels spēks. Arī autobusu vadītāja profesijā ir savi ikdienas ieradumi, no kuriem grūti atbrīvoties pat brīvdienās. Citi vadītāji stāsta, ka ļoti viegli ir aizmirst, ka esi savā personīgajā auto. Bieži gadās rādīt pagriezienu uz pieturas pusi, lai uzņemtu pasažierus savā mājupceļā pēc darba. Ainārs atceras kādu gadījumu, kad vedis draugu savā automašīnā. Kad bija pienācis laiks draugam kāpt no auto ārā, Ainārs izmisīgi meklējis pogu, kuru piespiežot atveras durvis. Tad attapies, ka nav autobusā, un draugs pats var attaisīt durvis bez speciālas pogas spiešanas. Lai veiksmīgi atietu no ieradumu spēka, Ainārs savā brīvajā laikā dodas uz dažādām skaistākajām Latvijas dabas takām. Atpūta viņam nozīmē daudz staigāt, būt mierā un klusumā pie dabas. Pat tad, kad darba dienā Aināram ir kāds garāks pārtraukums, viņam līdzi ir sporta apavi, lai varētu doties garā pastaigā Būšnieku ezera meža apkārtnē.

Ja pastāv liktenis, tad par Aināru tas tiešām parūpējies, lai viņš strādātu Ventspils reisā pēc 18 gadu pārtraukuma, atkārtoti uzsākot veiksmīgas darba gaitas par autobusa vadītāju. Pats Ainārs saka, ka darbs patiesi ļoti patīk, un ne mirkli nenožēlo, ka atnācis strādāt. Klausīties visos cilvēkos, nav vajadzīgs, cik cilvēku, tik viedokļu. Svarīgi ir pašam saprast savu patiesību. Kas nemēģina, tā arī nekad neuzzina, kāda tad ir autobusa vadītāja profesija.

2021. gada 9. maijā