UzņēmumsAktualitātes

Autobusā ar bagāžu, velosipēdu vai mājdzīvnieku

Autobusā ar bagāžu, velosipēdu vai mājdzīvnieku

Bagāžas un velosipēdu pārvadāšana autobusā ir aktuāls jautājums jebkurā gadalaikā, bet nereti pasažieri jūtas apmulsuši un nezina, kā pareizi jārīkojas, ja braucienā līdzi ņemama kāda lielāka soma, velosipēds vai mājdzīvnieks. Tāpēc vēlamies atgādināt dažus nosacījumus, kas jāievēro šādos gadījumos.

Rokas bagāža un nododamā bagāža

Pasažierim ir tiesības pārvadāt bagāžu autobusa salonā vai transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā, bet to nedrīkst novietot sēdvietā vai citur, kur tā traucē pārējiem pasažieriem.

Rokas bagāžu (40 x 40 x 20 cm, bet svars – 8 kg) pārvadā bez maksas, bet bagāžu, kuras izmēri pārsniedz iepriekš minētos, pārvadā autobusa bagāžas nodalījumā par maksu. Latvijā maksa par bagāžas pārvadāšanu noteikta 20 % apmērā no pilnas biļetes cenas.

Bez maksas drīkst pārvadāt kruķus, bērnu ratiņus, ratiņkrēslus, kā arī bagāžu, kurai viens no minētajiem bagāžas izmēriem pārsniedz noteikto izmēru (piemēram, saliekamā makšķere, slēpes, ragaviņas), ja vien autobusa tehniskās iespējas to pieļauj.

Braukšanas maksas atlaides, kas tiek piemērotas dažādām pasažieru kategorijām, neattiecas uz bagāžas pārvadāšanu.

Velosipēda pārvadāšana

Ventspils pilsētas autobusos velosipēdus iespējams pārvadāt autobusu aizmugurējā daļā, iegādājoties otru braukšanas biļeti. Pasažierim ar velosipēdu jāatceras, ka tomēr priekšroka vienmēr būs pasažierim ratiņkrēslā un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Starppilsētu un novada maršrutos ieteicams izvēlēties lielas ietilpības autobusu, jo velosipēdi tiek pārvadāti bagāžas nodalījumā izjauktā veidā un iesaiņoti, lai nenotraipītu citu pasažieru bagāžu. Pasažieriem jārēķinās, ka vienā reisā iespējams pārvadāt tikai vienu vai divus velosipēdus. Par velosipēda pārvadāšanu pie autobusa vadītāja jāiegādājas bagāžas biļete!

Dzīvnieku pārvadāšana

Autobusā atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas jāievieto tiem piemērotā transportēšanas somā (kastē u.c.), nodrošinot dzīvnieku labturības noteikumu ievērošanu. Pasažierim, kurš vēlas pārvadāt dzīvnieku, jārūpējas, lai tas netraucē pārējiem pasažieriem, kā arī jāuzrāda derīga dzīvnieka potēšanas karte.

Pārvadājot dzīvniekus, jāiegādājas bagāžas biļete. Bez maksas var tikai pārvadāt suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu.

2024. gada 21. februārī