UzņēmumsAktualitātes

Atstarotāju laiks ir sācies!

Atstarotāju laiks ir sācies!

Novembris jau septīto gadu ir mēnesis, kad pašvaldības SIA Ventspils reiss īpaši rūpējas ne tikai par autobusu vadītāju, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošību, organizējot akciju “Ventspils reiss tevi vienmēr pamanīs!”, kuras ietvaros "neredzamajiem" pasažieriem kopā ar braukšanas biļeti tiek dāvināti atstarotāji vai atstarojošās vestes.

Arī šogad autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa noslēguma pasākumā kopā ar balvām tos saņēma autobusu vadītāji, kas apkalpo maršrutus, kuri iziet ārpus pilsētas centrālās daļas un kuros ir apgrūtināta redzamība, kā arī starppilsētu reisus, kuros ir vairāk pieturu.

Galvenā akcijas mērķauditorija ir gados vecāki cilvēki un bērni, jo šīs pasažieru grupas veido lielāko riska grupu. Akciju atzinīgi novērtējuši ne tikai dažādi eksperti un pasažieri, bet arī autobusa vadītāji, kuri labprāt tajā iesaistās.

Jāatzīmē, ka vairāki autobusu vadītāji, kas regulāri apkalpo maršrutus, kuros gada tumšajos mēnešos ir apgrūtināta redzamība (pilsētas maršrutos - Piltene, Priekšpiltene, Vārve; starppilsētu maršrutos – Dundaga, Kuldīga u.c.) atzinuši, ka nereti iegādājušies atstarotājus paši par savu naudu, lai pēc tam tos ziedotu “neredzamajiem pasažieriem”, kas reisa laikā iekāpj vai izkāpj no autobusa.

“Ventspils reisam” šāda akcija ir svarīga, jo uzņēmums 5 gadus pēc kārtas atzīts par Latvijas drošāko pasažieru pārvadātāju un 6 gadus par Ģimenei draudzīgu uzņēmumu.
Lai gan pēdējo divu gadu laikā Latvija ir viena no tām Eiropas valstīm, kurās ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies ļoti strauji, mūsu satiksme vēl aizvien tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām Eiropā, tādēļ preventīvie pasākumi satiksmes drošības uzlabošanai ir ļoti nozīmīgi.

2018. gada 29. novembrī