UzņēmumsAktualitātes

Ar covid – 19 inficēti pasažieri sabiedriskajā transportā

Ar covid – 19 inficēti pasažieri sabiedriskajā transportā

Ziņas par to, ka ar covid- 19 inficētas personas izmantojušas sabiedrisko transportu, pašlaik nav retums. Šādi pasažieri mēdz izmantot arī pašvaldības SIA “Ventspils reiss” pakalpojumus, tādējādi apdraudot gan pārējos pasažierus, gan autobusa vadītāju. Šādos apstākļos, svarīgi ir gan preventīvie pasākumi, ko veic uzņēmums, gan sabiedrības, konkrēti  - pasažiera, atbildība.

Pēdējā ziņa par pasažieriem, kas, būdami inficēti ar covid – 19, pārvietojušies “Ventspils reiss” autobusā, tika saņemta 10. janvārī. SPKC, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka 7. janvārī maršruta “Rīga – Ventspils” autobusā, kas atiet no Rīgas SAO plkst.10.40, braukuši divi ar covid – 19 inficēti pasažieri. Tāpēc visiem pasažieriem, kuri minētajā datumā brauca šajā maršrutā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā sazināties ar savu ģimenes ārstu.

“Ventspils reiss” vēlas vēlreiz atgādināt visiem pasažieriem, ka pirms sabiedriskā transporta izmantošanas, nepieciešams rūpīgi izvērtēt katra brauciena nepieciešamību, kā arī savu veselības stāvokli, jo, gadījumos, kad sabiedriskajā transportā, īpaši starppilsētu maršrutos, kuros braucieni nelielā platībā ilgst vairākas stundas, pārvietojas ar covid – 19 inficēts pasažieris, saslimšanas riskam tiek pakļauts ļiels skaits cilvēku: gan pārējie autobusa pasažieri (nereti vairāki desmiti cilvēku), gan autobusa vadītājs.

Lai ierobežotu  infekcijas izplatību un mazinātu pasažieru un autobusu vadītāju inficēšanās riskus, uzņēmumā ik dienu tiek veikta  veikta virkne preventīvo pasākumu, piemēram, autobusu salonu mitrā dezinfekcija,  ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumus par dezinficēšanas  pasākumu veikšanu sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējiem, kā arī autobusa vadītāja veselības stāvokļa novērtēšana.

Lai arī visi autobusu vadītāji ir vakcinēti, katrs autobusa vadītājs reizi 3 dienās veic bezmaksas paštestu un pozitīva rezultāta gadījumā par to informē darba devēju. Papildus katru rītu autobusu vadītāju veselības stāvokli novērtē arī medmāsa. Ja radušās aizdomas par inficēšanos ar covid- 19, nekavējoties tiek veikts ātrais antigēnu tests.

Līdz šim uzņēmumā izdevies izvairīties no tā, lai plaša inficēšanās ar covid – 19 notiktu darba vietā. Tas galvenokārt panākts, savlaicīgi veicot paštestus. Taču ne jau tikai uzņēmums ir atbildīgs par inficēšanās riskiem, bet arī pasažieri, tāpēc atgādinām, ka pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, jālieto mutes un deguna aizsegs un jāpievērš uzmanība tam, lai tas tiktu darīts pareizi, iespēju robežās jāsamazina braucienu skaits sabiedriskajā transportā un jāizvērtē, vai nav iespējams izmantot kādu alternatīvu pārvietošanās veidu. Tāpat jāatturas no sabiedriskā transporta izmantošanas, ja ir slikta pašsajūta. Atgādinām, ka sabiedriskajā transportā vēl jo projām ir noteikts  pasažieru skaita ierobežojums.  Gan pilsētu, gan starppilsētu un novada maršrutu autobusos transportlīdzekļa salonā vienlaikus drīkst atrasties 80% līdz 85% (starppilsētu un novada maršrutu starppieturās) pasažieru no kopējās autobusa ietilpības.

Īpaši vēlamies vērst uzmanību uz to, ka sabiedriskā transporta izmantošana gadījumos, kad ir radušās kaut mazākās aizdomas par saslimšanu ar covid – 19, ir bezatbildīga.

2022. gada 11. janvārī