UzņēmumsAktualitātes

Apsekotas autobusu pieturas

Apsekotas autobusu pieturas

Autobusu pieturās izvietotā informācija bieži vien ir vienīgais informācijas avots, kas pieejams potenciālajiem pasažieriem. Īpaši, ja braucieni ar sabiedrisko transportu nav regulāri, vai pietura atrodas nomaļā vietā.

Diemžēl mūsu pieredze liecina, ka sabiedrības attieksme pret lietām, kas netiek apsargātas vai pie kurām nav video novērošanas kameru, ir diezgan neakurāta. Tāpēc pagājušās nedēļas nogalē Pārvadājumu daļas darbinieki apsekoja autobusu pieturas Staldzenes un Tārgales virzienā, lai novērstu atklātus trūkumus.

Tika konstatēts, ka vairākās pieturās vairs nav autobusu sarakstu (ieinteresētie pasažieri tos droši vien noplēsuši un ērtības dēļ nēsā līdzi savās somās vai kabatās), sabojātas informācija plāksnes, uz kurām tiek izvietota informācija (droši vien ar nolūku, lai tur vairs nevarētu to izvietot, jo - kāpēc gan citiem zināt to, kas tur bija...), kā arī bojātas ceļa zīmes, kas apzīmē autobusa pieturas.

Esam secinājuši, ka visiecienītākās autobusu pieturas, kurās regulāri tiek iznīcināti tur izvietotie autobusu saraksti, Staldzenes virzienā ir “Suņu iela”, savukārt Tārgales virzienā – galapunkts “Tārgales skola” un “Tārgale”, kurā autobusu saraksts bieži vien atrodams tikai pāris dienas (pēc tam “pieaug kājas”). Jāatzīmē, ka pasažieri, kas izmanto pieturu “Tārgales skola”, mēdz izcelties ar īpašām radošām spējām un “izgrezno” gan autobusu sarakstu, gan informatīvo plāksni ar īpaši izciliem ornamentiem...

Diemžēl pietura apsekošana un informācijas atjaunošana tajās ir diezgan laikietilpīgs process, un ne vienmēr  iespējams laikus pamanīt, ka kādā pieturā trūkst saraksts vai tai nodarīts kāds cits bojājums. Tāpēc vēlamies aicināt ziņot par novērotajiem trūkumiem, darba laikā zvanot Pārvadājumu daļai pa tālruni 63622422, rakstot e-pastā vreiss@ventspils.lv vai arī sociālajos tīklos.

2018. gada 22. janvārī