UzņēmumsAktualitātes

Apkopoti SKDS 2018.gada novembra aptaujas rezultāti

Apkopoti SKDS 2018.gada novembra aptaujas rezultāti

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” apkopojis Ventspils Domes un tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS 2018.gada novembrī veiktās aptaujas rezultātus, kas liecina, ka apmierinātības līmenis ar Domes darbu sabiedriskā transporta jomā ir paaugstinājies, un vairāk nekā divas trešdaļas ventspilnieku pauduši apmierinātību ar sabiedriskā transporta pakalpojumiem Ventspils pilsētā.

2018. gada aptaujā tika intervēti 800 respondenti, no kuriem 75% pauda apmierinātību ar Domes darbu sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanā. Kopumā apmierinātības līmenis 2018.gadā ir augstāks nekā iepriekš. Pozitīvi vērtējams, ka 2018.gadā, salīdzinot ar 2017.gadu,  samazinājies to respondentu skaits, kas nevarēja sniegt vērtējumu.

Aptaujas dati vairāku gadu garumā liecina, ka sabiedrisko transportu pēdējā gada laikā vidēji izmanto divas trešdaļas ventspilnieku. Šo respondentu vērtējums Domes darbam sabiedriskā transporta jomā ir augstāks nekā kopējais vērtējums un sasniedz 84%.

Augstāks apmierinātības līmenis ir starp sievietēm un respondentiem, kas ir vecāki par 54 gadiem, bet neapmierinātāki ir vīrieši un respondenti vecumā no 18 līdz 44 gadiem.

Kā liecina iepriekšējo gadu rezultāti, pozitīvo vērtējumu ievērojami vairāk ir tajos gados, kad veikta apjomīga autobusu parka atjaunošana, kā arī organizēti bezmaksas sabiedriskā transporta popularizēšanas pasākumi plašai sabiedrībai (autobusu prezentācijas ar izklaides pasākumu un  šovu iezīmēm, autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkurss, izstāde utt.), kā arī veikti citi pasākumi sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitātes un pieejamības uzlabošanai.

2018. gadā tika atklāts jauns maršruts nr.22A “Celtnieku iela - Bucher Municipal”, kas uzlabo satiksmi ar jauno rūpniecisko zonu lidostas rajonā. Īpaši tika strādāts, lai padarītu ērtāku pasažieru pārvietošanos laikā, kad pilsētā notiek lieli masu pasākumi, piemēram, piektdienas vakara pastaiga un citi. Pasažieru ērtībām tika turpināta iepriekš ieviestā prakse, un vasaras sezonā nedēļas nogalēs autobusi pilsētā kursēja ilgāk nekā darba dienās. Tradicionāli tika apkalpoti arī sezonālie reisi uz pludmali, briežu dārzu un citiem pasažieru iecienītiem galapunktiem.Tika turpināta sadarbība ar teātra namu “Jūras vārti”, lai nodrošinātu iespēju izmantot sabiedrisko transportu pēc pasākumiem, iekļaujot maršrutā arī Gāliņciemu ( pēc pieprasījuma). Lai atvieglotu iespēju norēķināties par braukšans biļetēm, ieviesti bezskaidras norēķini.

SKDS aptaujā jautājumi par sabiedriskā transportu iekļauti no 2003. gada, un respondenti šajā laikā vērtējumu snieguši 12 reizes. Kā liecina aptaujas rezultāti, 2018.gadā apmierinātības indekss ir augstāks nekā vidēji šajā laikā posmā.

2019. gada 5. februārī