UzņēmumsAktualitātes

Apkopoti autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa rezultāti

Apkopoti autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa rezultāti

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss “Ventspils reisā” ir patstāvīga un ilggadēja tradīcija, kuras kulminācija ir to autobusu vadītāju apbalvošana, kuriem izdevies veiksmīgs startēt, izpildot gan praktiskās braukšanas elementus, gan kārtojot CSDD teorijas testu.

Tradicionāli labākos autobusu vadītājus konkursā nosaka, izvērtējot autobusu vadītāju sniegumu praktiskajā braukšanā un ceļu satiksmes noteikumu testā.  Balvas tiek piešķirtas vairākās kategorijās, tā gādājot par to, lai jebkuram autobusa vadītājam, neatkarīgi no darba stāža, vecuma, dzimuma un citiem apstākļiem, būtu iespēja pierādīt savu profesionalitāti.

Augstākais sasniegums šajā konkursā ir uzvara absolūtajā vērtējumā, ko iespējams izcīnīt, uzrādot augstus rezultātus gan D kategorijas CSDD teorijas testā, gan praktiskajā braukšanā ar dažādas ietilpības autobusiem. Šogad šajā kategorijā čempiona titulu izcīnījis Ilgonis Apfelbaums – autobusa vadītājs, kurš ikdienā brauc ar lielas ietilpības autobusu un apkalpo pasažierus starppilsētu maršrutos. Lai arī “Ventspils reisā” Ilgonis strādā tikai 4 gadus, viņa autovadītāja stāžs ir vairāk nekā 40 gadi.

Ceļu satiksmes noteikumu testu tiešsaistes režīmā jākārto ikvienam uzņēmuma autobusu vadītājam. Lai gan daudziem tas diezgan liels izaicinājums,  jo digitālā vide un dators nav autobusa vadītāja ikdiena, viņi tomēr atzīst, ka tas ir gana lietderīgi. Teorijas ievērošana nereti kļūst par rutīnu, un tās praktiskais pielietojums – automātisks, taču ne vienmēr pareizs, tāpēc atkārtošana nāk tikai par labu. Par 2021.gada čempionu šajā nominācija kļuva Kaspars Vēzis – autobusa vadītājs, kurš iepriekš trīskārt izcīnījis labākā braucēja titulu.

“Ventspils reiss” ir viens no tiem no uzņēmumiem, kurā sieviete – autobusa vadītāja – nav retums. Lai arī visi autobusu vadītāji tiek vērtēti vienlīdzīgi, viņas tiek vērtētas arī īpašā dāmu grupā. 2021.gada čempione dāmām ir uzņēmuma ilggadējā autobusu vadītāja Inga Uibo.  

Jāsaka, ka viņa savu profesionalitāti 2021.gadā spējusi pieradīt arī citās nominācijās, piemēram, izcīnot čempiona titulu starp visiem autobusu vadītājiem lielo autobusu grupā

 Iepriekš pieminēti autobusu vadītāji -   Inga Uibo, Ilgonis Apfelbaums un Kaspars Vēzis – izcīnījuši čempiona titulu arī komandu konkurencē (komanda “Kaut kas jauns”).

Starp autobusu vadītājiem, kuri sacentās braukšanā ar mazas ietilpības autobusu, visveiksmīgkais šogad bija Jānis Smolenskis. Iepriekš viņam labāk veicies teorijas testos.

Izvērtējot konkursa rezultātus, tiek noteikta arī labākā autobusu vadītāju brigāde. Šogad par labāko brigādi atzīta pilsētas lielo autobusu vadītāju brigāde, kuras brigadieris ir Aigars Lipenbergs.

Autobusu vadītāju Profesionālas meistarības konkurss šogad tika organizēts jau 15. gadu, un tas vienlaikus ir gan apmācība, gan motivācijas līdzeklis, jo, par labiem rezultātiem gan konkursā, gan dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem ir iespējams saņemt ikmēneša piemaksa par augstu profesionālo meistarību, ko piešķir uz vienu gadu.  2021. gadā piemaksu par augstu profesionālo meistarību saņēma 2/3 no uzņēmuma autobusa vadītājiem.

2021. gada 29. novembrī