UzņēmumsAktualitātes

Aizvadītas autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 1. un 2.kārta

Aizvadītas autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 1. un 2.kārta

Sākoties vasarai, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau 13 gadu organizē autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkursu, kura laikā autobusu vadītājiem jāparāda gan savas teorētiskās zināšanās, gan praktiskā iemaņas dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss uzņēmumā šo 13 gadu laikā kļuvis par tradīciju, un no vienreizējas sacensības pārtapis par daļu no darbinieka (šajā gadījumā – autobusu vadāitāja) ikgadējā vērtēšanas procesa, veidojot 30 % no visa vērtējuma. Vērtēšanas galarezultāts ir ikmēneša piemaksa par augstu profesionālo meistarību, kas tiek noteikta uz vienu gadu un svārstās robežās no 50 EUR līdz 160 EUR.

Šogad konkurss tiek organizēts 4 kārtās, tādējādi nodrošinot visiem autobusu vadītājiem vienādas iespējas piedalīties, un pašlaik jau aizvadītas divas konkursa kārtas, kurās piedalījušies 32 autobusu vadītāji (pašlaik uzņēmumā strādā 72 ). Visiem autobusu vadītājiem bija jāveic prakstiskā braukšana ar tādas ietilpības autobusu, uz kāda viņi ikdienā strādā, kā arī jākārto D kategorijas CSDD tests ceļu satiksmes noteikumos. Pēc izvēles autobusa vadītāji varēja veikt braucienus arī vairākiem autobusiem.

Praktiskajā braukšanā tradicionāli autobusu vadītājiem jāparāda sava prasme pecīzi apstāties pie autobusu pieturas, apgriezties pretējā braukšanas virzienā ierobežotā laukumā, uzbraukt uz remonta bedres, apstāties pie STOP līnijas u.c. Abās kārtās bija autobusu vadītāji, kas prakstiko uzdevumu veica teicami – bez soda punktiem vai arī ar nelielu soda punktu skaitu.

Braucot ar palielinātas ietilpības starppilsētu autobusu, 1.kārtā bez soda punktiem startēja Jurģis Jaunbelzējs; 2.kārtā bez soda punktiem trasi ar lieas ietilpības starppilsētu autobusu veica Kaspars Vēzis. Abi autobusu vadītāji ir pieredzējuši un ļoti nopietni attiecas pret veicamajiem darba pienākumiem, tāpēc uzrādītais rezultāts nav negaidīts, bet drīzāk vērtējams kā likumsakarīgs.

Abās kārtās labus rezultātus izdevās uzrādīt arī divām dāmām – ilggadējai uzņēmuma autobusu vadītājai, kura arī iepriekš pierādījusi savu meistarību – Ingai Uibo, un Kristīnei Birziņai, kura ikdienā brauc ar mazas ietilpības pilsētas autobusu un uzņēmumā strādā tikai otro gadu.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss sākumā tika rīkots ar mērķi autjaunot senu tradīciju – Autotransporta darbinieku dienu, kā arī lai popularizētu autobusu vadītāja profesiju. Gadiem ritot, mērķi mainījušies, un konkursa uzdevums ir vienlaikus gan mācīt, gan kontrolēt, gan motivēt labāk strādāt. Ja autobusa vadītājam 5 gadu laikā izdevies uzrādīt stabili noturīgu rezultātu, viņam ir tiesības izvēlēties, un konkursā var arī nepiedalīties, kamēr pārējiem dalība ir obligāta.

2019. gada 27. jūnijā