UzņēmumsAktualitātes

Aizvadīta autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 2.kārta

Aizvadīta autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 2.kārta

Aizvadītajā otrdienā, 15.septembrī, “Ventspils reiss” bāzē tika organizēta autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursa 2. kārta.

Konkursa 2.kārtā startēja 20 autobusu vadītāji, kuri tāpat kā 1.kārtas dalībnieki, sacensību trasē devās vai  nu ar lielas, vai mazas ietilpības autobusiem. Tā kā šajā kārtā piedalījās daudz autobusu vadītāju, kas ikdienā apkalpo starppilsētu maršrutus, viņiem tika iespēja konkursā startēt nevis ar pilsētas, bet ar lielas ietilpības starppilsētu autobusu. Līdzīgi kā 1.kārtā, arī šoreiz pēc izvēles bija iespējams izmēģināt spēkus gan ar lielo, gan mazo autobusu, un šo iespēju izmantoja 9 dalībnieki.

Jāatzīmē, ka uzņēmumā augsti tiek vērtēts autobusu vadītāju universālums, tas ir, spēja braukt ar dažādas ietilpības autobusiem, kā arī pārzināt gan pilsētas, gan starppilsētu maršrutus. Tiešu tāpēc autobusu vadītājiem ir svarīgi apliecināt savas braukšanas prasmes ar dažādiem autobusiem.

Lielo autobusu grupā vislabākās braukšanas prasmes demonstrēja Inga Uibo. Viņas rezultāts nebūt nav nejaušība, tādi tie bijuši arī iepriekš, un viņa ir konkurente, ar kuru citiem jārēķinās. Lai gan dažādus transporta līdzekļus Inga vada jau 30 gadus un ikdienā pie stūres jūtas pārliecināta par sevi, viņa atzīst, ka konkursa laikā satraukums tomēr liek sevi manīt, tāpēc nereti gadās tādas kļūdas, par kurām ikdienā pat prātā neienāk.

Otru labāko rezultātu lielo autobusu grupā uzrādīja Eduards Zernevics. Dažādus transporta līdzekļus viņš vada jau 40 gadus; parasti viņš pārvadā pasažierus ar mazas ietilpības autobusu pilsētas un starppilsētu maršrutos. Eduards ir autobusa vadītājs, kura laipnību, smaidu un pozitīvo attieksmi novērtējuši ne tikai ventspilnieki, bet arī pilsētas viesi, un arī konkursa laikā viņš pie stūres sēžas ar smaidu un optimistisku noskaņojumu. Iespējams, ka tieši tas arī palīdzēja viņam ierindoties 2. vietā.

Trešajā vietā  - Ilgonis Apfelbaums – autobusa vadītājs, kuram sacensību gars nav svešs, jo ārpus darba viņa vaļasprieks ir skriešana, un Ilgonis piedalās dažādās sacensībās. Veselīgs dzīvesveids mazina arī stresu  un ja tam vēl pievieno 42 gadu pieredzi pie dažādu transporta līdzekļu stūres , tad sliktu rezultātu nemaz nevar būt!

Mazo autobusu grupā labākos rezultātu uzrādīja  Aleksejs Dmitrakovs (autovadītāja stāžs 15 gadi), Viktors Lazdāns (autovadītāja stāžs -  30 gadi) un jau iepriekš minētais Eduards Zernevics.

Tradicionālajā pasākumā, ko uzņēmumā organizē jau 14. gadu, piedalās praktiski visi autobusu vadītāji. Izvēlēs iespēja – piedalīties vai ne -  tiek dota tiem, kuri 6 gadu periodā pieradījuši savu profesionalitāti, sasniedzot stabilus un augstus rezultātus praktiskajā braukšanā, taču D kategorijas teorijas tests Ceļu satiksmes noteikumos jākārto pilnīgi visiem. Lai nodrošinātu iespēju  piedalīties visiem, konkurss tiek rīkots vairākās kārtās.

2020. gada 17. septembrī