UzņēmumsAktualitātes

Abonementa un braucienu skaita biļetes ne tikai pilsētas maršrutos

Abonementa un braucienu skaita biļetes ne tikai pilsētas maršrutos

Pēdējā laikā bieži esam pievērsuši pasažieru uzmanību tam, ka Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā iespējams iegādāties braucienu skaita biļetes. Vēlamies atgādināt, ka šādas biļetes jau vairākus gadus iespējams iegādāties arī uzņēmuma apkalpotajos starppilsētu maršrutos.

Kam šīs biļetes ir izdevīgas

Abonementa biļetes ir izdevīgas pasažieriem, kas regulāri pārvietojas starppilsētu maršrutos.

Šo biļešu izdevīgums ir iespēja ietaupīt, jo tām tiek piemērotās atlaides, kas tiek aprēķinātas pēc pasūtītāja – Valsts SIA “Autotransporta direkcija – izstrādātas metodikas, nosakot braukšanas maksas atlaides robežās no 10 līdz 20%, atkarībā no izvēlētā abonementa veida.

Biļešu veidi un atlaides

  1. Biļetes noteiktam laika periodam:
  • 5 dienu biļete - 15% atlaide;
  • 7 dienu biļete - 20% atlaide;
  • mēnešbiļete darbadienām (30 dienu periodā) - 20% atlaide;
  • mēnešbiļeti, ko var izmantot jebkurā mēneša dienā (30 dienu periodā) - 20% atlaide.
  1. Biļetes noteiktam braucienu skaitam ir derīgas 30 dienas no pasažiera izvēlēta datuma, un tās ir šādas:
  • biļete 8-9 braucieniem jeb studenta mēnešbiļete, ko var iegādāties, uzrādot studenta apliecību – 15%atlaide
  • biļete 10 līdz 19 braucieniem - 10% atlaide;
  •  biļete 20 līdz 34 braucieniem – 15% atlaide;
  • biļete vairāk nekā 35 braucieniem – 20% atlaide.

Kas vēl jāzina

Iegādājoties abonementu, pasažieris var izvēlēties abonementa derīguma termiņa sākumu, no kura arī sāksies dienu uzskaite. Un tas paredzēts braukšanai starp konkrēti izvēlētām pieturvietām.

Šīs biļetes iespējams izmantot braucienam tikai “Ventspils reiss” autobusos kādā no maršrutiem Nr.7428 Ventspils–Kuldīga, Nr.7682 Ventspils–Ance–Dundaga, Nr.7684 Jelgava–Ventspils, Nr.7699 Liepāja–Ventspils, Nr.7948 Rīga–Tukums–Talsi–Ventspils un Nr.7955 Rīga–Ventspils.

Būtiski atcerēties, ka abonementa un braucienu skaita biļetes negarantē sēdvietu konkrētā pasažiera izvēlētā reisā. Un gadījumos, kad visas biļetes izpārdotas un autobusā nav paredzētas stāvvietas, var nākties gaidīt citu reisu. 

Kā iegādāties un lietot biļeti

Lai varētu sākt izmantot abonementa un braucienu skaita biļetes, vispirms jāiegādājas elektroniskā braukšanas karte, kura paredzēta ilglaicīgai lietošanai un par kuru noteikta vienreizēja maksa 1. 00 eiro. To var iegādāties Ventspils autoostas biļešu kasēs no plkst. 6.00 līdz 19.30. Atsevišķi pasažieris maksā abonementa cenu priekšapmaksas veidā pirms sabiedriskā transporta pakalpojuma izmantošanas. Karti iespējams papildināt ar jauniem abonementiem un vienā kartē vienlaikus var ierakstīt vairākus abonementu veidus. Lai autobusā saņemtu apstiprinājuma biļeti, karte jāpieliek pie kases aparāta.

2019. gada 10. septembrī