UzņēmumsAktualitātes

22. septembrī – Diena bez auto. Izvēlies braukt ar autobusu!

22. septembrī – Diena bez auto. Izvēlies braukt ar autobusu!

Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros 22. septembris ir pasludināts par Dienu bez auto. Lai samazinātu transporta ietekmi uz gaisa kvalitāti, šādu dienu organizē ne tikai Eiropā, bet arī visā pasaulē, jo transports ir viens no lielākajiem āra gaisa piesārņotājiem. Īpaši pilsētās.

Diena bez auto mudina autobraucējus vismaz uz vienu dienu atteikties no automašīnām. Tajās pilsētās, kur iedzīvotāji aktīvi atbalsta šo pasākumu, tā laikā izdevies ievērojami samazināt gaisa piesārņojumu. Piemēram, 2015. gadā Parīzē Dienas bez auto laikā kaitīgo izmešu daudzums samazinājās par 40%!

Ja pavērojam transporta plūsmu pilsētu, tajā skaitā, arī Ventspils ielās, tad lielākoties redzams, ka vieglajā auto visbiežāk pārvietojas viens vai divi cilvēki. Transporta plūsma ir liela, un kaitīgo izmešu daudzums atmosfērā palielinās proporcionāli iegādāto automašīnu skaitam. Tas ir pat likumsakarīgi, jo, uzlabojoties dzīves kvalitātei, daudzi par galveno pārvietošanās līdzekli ikdienā izvēlas vieglo automašīnu, neiedziļinoties, cik racionāla ir šāda rīcība.

Kā liecina SKDS aptaujas dati, pēdējā gada laikā vismaz 57% Ventspils iedzīvotāju pilsētā vada automašīnu, un lielākoties, apmēram 70% gadījumu, tie ir potenciālie sabiedriskā transporta pasažieri – cilvēki darbspējīgā vecumā. Kopumā 80% Ventspils iedzīvotāju ir atzinuši, ka sabiedrisko neizmanto tāpēc, ka ikdienā pārvietojas ar vieglo auto.

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” aicina Ventspils iedzīvotājus šajā dienā pārvietoties nevis ar personisko auto, bet izmantot sabiedrisko transportu vai citu, videi draudzīgāku pārvietošanās veidu!

2021. gada 20. septembrī