Aktualitātes

Veselīgs dzīvesveids – pamats kvalitatīvam darbam

Veselīgs dzīvesveids – pamats kvalitatīvam darbam

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus pozicionē savi kā sociāli atbildīgs uzņēmums, kas ne tikai sniedz kvalitatīvus pakalpojumus pasažieru pārvadājumu jomā, bet popularizē un atbalsta veselīgu dzīvesveidu, jo vispārzināma patiesība vēsta , ka „veselā miesā – vesels gars”, kas savukārt vērtējams kā pamats kvalitatīvam darbam. Tāpēc uzņēmumam ir svarīgi, lai strādājošie ne tikai pēc labākās sirdsapziņas veiktu savus darba pienākumus, bet arī dzīvotu veselīgi.

Pirms dažiem gadiem, kad valstī vēl nebija iestājusies ekonomiskā krīze, uzņēmumā jau bija ieviesta tā dēvētā nesmēķētāju piemaksa, kura pašlaik, sākoties ekonomiskajai augšupejai, atkal atjaunota. Tā ir laba motivācija padomāt, vai vērts ievilkt dūmu… un, tēlaini izsakoties, izkūpināt naudu skurstenī. Varbūt labāk nošaut divus zaķus uzreiz – taupīt savu veselību un vēl papildus naudiņu saņemt?

Veselīgs dzīvesveids nav iedomājams bez fiziskām aktivitātēm, tāpēc uzņēmumā ciena tos, kas regulāri nodarbojas ar sportu. Mūsu komanda regulāri piedalās Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas organizētajā veselības spartakiādē, un 2012.gadā kopīgiem spēkiem tika izcīnīta pirmā vieta. Tāpēc šogad spartakiāde Ventspilī organizēs „Ventspils reiss” . Līdzīgs pasākums notika 2005.gadā, un toreiz tas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk nekā 2000. Tā kā Ventspils ir pilsēta, kas daudzus pievelk kā magnēts, arī šogad ceram, ka kolēģi būs aktīvi un dalībnieku būs daudz.

Jau trīs gadus piedalāmies Nordea Rīga starptautiskajā maratonā un Ventspils Piedzīvojuma parka pusmaratonā. Nordea maratons šogad aizvadīts īpaši patīkami, jo pirms dažām dienām uzzinājām, ka rezultātu tabulās ieviesušās kļūdas un mūsu komanda no iepriekš paziņotās godpilnās trešās vietās paceļas uz pirmo! Mūsējiem trīs reiz – Urrā! Urrā! Urrā!

Veiksmīgi startē ne tikai komanda, bet arī darbinieki individuāli. Ginta Rassa savā vecuma grupā bija pirmā skrējienā apkārt Būšnieku ezeram, bet Andris Otto un Aigars Blumbergs palīdzējuši basketbola un volejbola komandām izcīnīt godalgotas vietas.

Andrim izdevies spēlēt pat divu komandu sastāvā, un ar viņa palīdzību „Baltijas Ekspresis” izcīnījis 2.vietu Ventspils pilsētas basketbola čempionātā, kā arī Rietumu līgā 1.vietu. Spēlējot „Baltijas Tranzīta serviss” komandā, uzrādītais sniegums vēl augstāks – izcīnīta 1.vieta Latvijas dubultamatieru līgas Elites grupā.

Ar volejbolu uzņēmumam ir īpašas attiecības, jo Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas veselības spartakiādē ir tāds sporta veids kā volejteniss, kurā nepieciešamas prasmes spēlēt gan volejbolu, gan tenisu. Tāpēc nav jābrīnās, ka uzņēmuma atbalstu transporta pakalpojumu veidā saņēma volejbola klubs „Ventspils”, kurā spēlē arī Aigars. Aprīļa nogalē izcīnīts Latvijas volejbola čempionāta 1. līgas čempionu tituls – tas ir līdz šim nozīmīgākais panākums kluba pastāvēšanas vēsturē.