Aktualitātes

Uzmanību – darbā bērni!

Uzmanību – darbā bērni!

Šodien,1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, uzņēmumā pirmo reizi notika atbalsta pasākums ģimenēm – “Darbā bērni”, kurā bija aicināti piedalīties darbinieku bērni.

Tā mērķis bija iepazīstināt bērnus ar vecāku darba vidi un viņu pienākumiem. Kopumā uzņēmumā viesojās 21 bērns vecumā no 3 līdz 11 gadiem. Četru stundu laikā mazie ciemiņi

  • iepazinās ar uzņēmuma bāzi un tajā notiekošajiem darbiem;
  • vēroja un piedalījās autobusu mazgāšanas procesā;
  • palūkojās, kā notiek darbs birojā;
  • iejutās gan valdes priekšsēdētāja, gan direktora, gan sekretāres amatā;
  • iepazinās ar biroja tehniku un uzņēmuma arhīvu;
  • piedalījās improvizētā mācību stundā par satiksmes drošības jautājumiem;
  • krāsoja, zīmēja un nedaudz rotaļājās;
  • izbrauca nelielā ekskursijā, lai iepazītu autobusa vadītāja profesiju un mācītos darboties ar kases aparātu.

Nobeigumā katrs dalībnieks saņēma īpašu sertifikātu, kas apliecina viņa dalību šajā pasākumā.

Tradīciju “Darbā bērni” 2015. gadā aizsāka mobilo sakaru operatora Amigo darbinieki, kuri vēlējās pilnveidot bērnu izpratni par vecāku profesiju un darba vietu, kā arī lai aicinātu darba devējus un sabiedrību  kopumā  veicināt ģimeni atbalstošas uzņēmu iekšējās kultūras veidošanos. Iniciatīvu atbalsta arī Labklājības ministrija.

Šī nav vienīgā ģimenes atbalsta iniciatīva, ko realizējis “Ventspils reiss”. 2016. gada 1.pusgadā Ventspils autoostā iekārtots un pasažieru rīcībā nodots bērnu rotaļu stūrītis. Arī iegādājoties jaunus autobusus, tiek domāts par ģimenēm ar bērniem, jo, atjaunojot autobusu parku, tiek pirkti tikai zemās grīdas autobusi, kas atvieglo pārvietošanās iespējas vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Domājot par darbinieku ģimenēm, uzņēmumā, papildus likumdošanā noteiktajam, tiek maksātas dažādas piemaksas un pabalsti, ir iespēja strādāt attālināti, ja to atļauj darba pienākumi, iespējams saskaņot darba grafiku ar ģimenes vajadzībām, kopīgi piedalīties dažādos atpūtas pasākumos u.c.

Novērtējot uzņēmuma ieguldījumu ģimenei draudzīgas vides nodrošināšanai, Labklājības ministrija trīs gadus pēc kārtas “Ventspils reisam” piešķīrusi statusu “Ģimenei draudzīgs komersants”.

2016. gada 1. jūnijā