Aktualitātes

SIA „Ventspils reiss” sadarbībā ar 1.ģimnāziju organizē dzejas reisu autobusa maršrutā Nr.8

SIA „Ventspils reiss” sadarbībā ar 1.ģimnāziju organizē dzejas reisu autobusa maršrutā Nr.8

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” piektdien, 12. februārī plkst.10.40, sadarbībā ar Valsts Ventspils 1.ģimnāziju organizē dzejas reisu autobusa maršrutā Nr.8

Dzejas autobuss šoreiz kursēs maršruta Nr.8 “Staldzene – Centrs” reisā plkst.10.40 no autobusu pieturas “Swedbanka” (biļetes cena - 0.70 EUR), un īpašais dzejas reiss tiek organizēts kopā ar Valsts Ventspils 1.ģimnāzijas skolēniem, kas projekta nedēļas ietvaros veido dažādus projekta darbus par Ventspili, novadu, ievērojamiem ventspilniekiem un novadniekiem. Latviešu valodas un literatūras skolotāja Tamāra Tropa saviem audzēkņiem piedāvāja tēmu "Fricis Dziesma & Ālant Vils un K­ārlis Zvejnieks & Kuraž Kriš - personība un daiļrade ", kuru savam projektam izvēlējās 12.a klases skolēnu grupa.

Abi literāti ir Ventspils ģimnāzijas absolventi (F. Dziesma - 1926., K. Zvejnieks - 1939. gadā), un šogad janvārī atzīmēja jubilejas - F. Dziesmam - 110; K. Zvejniekam – 95.

Būdami dedzīgi ventiņu valodas, precīzāk - tāmnieku izloksnes aizstāvji, viņi savus darbus minētajā dialektā sacerējuši  ar pseidonīmiem Ālant Vils  un Ķuraž Kriš. F. Dziesmas ievērojamākās grāmatas "Svētītie gadi", "Līvzeme", "Dzīvei draugos", dialektā - "Poem par kulšen", "Dzīvšen ceper kuldams", "Smukam smuks indev", savukārt K. Zvejnieka populārākie darbi ir "Inese", "Baltā pils", "Nemiera negaisi"; dialektā - "Ventiņ pus", "Lustig dzīvšen". Autoru darbi iznākuši arī Ventspils muzeja un bibliotēkas izdevumos.

Skolēni pauduši vēlmi iepazīstināt arī citus ventspilniekus ar šo literātu dzīvi un daiļradi, prezentējot paveikto kādā no pilsētas autobusu maršrutiem, kurā kursē dzejas autobuss.

Mārketinga un komunikāciju plāna ietvaros P SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus ir veiksmīgi sadarbojies ar pilsētas skolām, iesaistot skolēnus gan radošo darbu konkursos, gan satiksmes drošības pasākumos. Arī šogad projektu nedēļas laikā, veicot brīvprātīgo darbu, pasažieru aptauju veica Ventspils 6. vidusskolas skolēni.

Dzejas autobuss Ventspilī pirmoreiz kursēja 2012. gadā. Plānots, ka dzejas autobuss varētu pārtapt improvizētā kultūras autobusā, kur reisu laikā tiktu popularizēta ne tikai dzeju, bet būtu iespēja uzstāties talantīgiem un radošiem pasažieriem, kas ar saviem priekšnesumiem padarītu krāsaināku ikdienas braucienu sabiedriskajā transportā ne tikai Dzejas dienu laikā un plānotās pieturās, bet arī jebkurā dienā un maršrutā, ko šis autobuss apkalpo.

2016. gada 11. februārī