Aktualitātes

Profesionālās meistarības konkurss jau 9.gadu

Profesionālās meistarības konkurss jau 9.gadu

Trīs otrdienas pēc kārtas – 28.jūlijā, 4. un 11.augustā – pašvaldības SIA „Ventspils reiss” bāzes teritorijā Robežu ielā 7 jau devīto reizi tiek organizēts autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss. 28.jūlijā, konkursa pirmās kārtas ietvaros no plkst.11:00 līdz 13:00 notiks arī iedzīvotāju informācijas diena.

Tās laikā interesentiem tiks  piedāvāta iespēja  iepazīties ar uzņēmuma dienestu darbību un uzdot jautājumus „Ventspils reiss” administrācijai, klātienē pavērot un kā pasažierim piedalīties veiklības braucienos, kuru galvenie elementi ir šķēršļu apbraukšana, autobusu gabarītu ievērošana, iebraukšana boksā uz remonta bedres, piebraukšana pie pieturas un tamlīdzīgi. Skatītājiem interesantākais varētu būt veiklības  elements, ko ieviesusi vācu kompānija SETRA un ko izmanto arī pasaules čempionātos veiklības braukšanā. Papildus visiem autobusu vadītājiem jākārto arī CSDD mājas lapā atrodamais D kategorijas prasībām atbilstošais ceļu satiksmes noteikumu teorētiskais tests.

Praksē pierādījies, ka konkurss sevi attaisnojis. Šo iniciatīvu atzinīgi novērtējuši gan kvalitātes sistēmas auditori, gan dažādi eksperti, kas vērtējuši uzņēmuma darbu.

Nu jau vairākus gadus arī Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas veselības spartakiādes profesionālajās sacensībās iekļauta autobusu vadītāju profesionālā divcīņa, kurā ir gan veiklības brauciens, gan teorētiskais tests ceļu satiksmes noteikumos.

Autobusu vadītāju profesionālās meistarības konkurss uzņēmumā jau kļuvis par tradīciju. Pirmoreiz tas tika organizēts 2007.gadā un viens no tā mērķiem bija atjaunot senu tradīciju – atzīmēt  Autotransporta darbinieku dienu, kā arī celt autobusu vadītāju profesijas prestižu un rosināt darbiniekus paaugstināt savu kvalifikāciju. Pašlaik, uzrādot labus rezultātus konkursā un dažādās ar tiešo darbu saistītās jomās, autobusu vadītājiem iespējams saņemt gan balvas, gan piemaksu par augstu profesionālo meistarību.

2015. gada 24. jūlijā