Aktualitātes

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” nodod jaunos autobusus pasažieru rīcībā

Svētdien, 12.jūnijā, Ventspils autoostas teritorijā notika pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jauno autobusu prezentācijas pasākums. Pasākumā piedalījās gan pilsētas mērs Aivars Lembergs, gan uzņēmuma darbinieki un pilsētas domes pārstāvji, uzņēmuma sadarbības partneri, kā arī vairāk nekā 400 pilsētas iedzīvotāju un viesu, kas aktīvi izmantoja visas piedāvātās iespējas saturīgi pavadīt laiku. Ar priekšnesumiem pasākumu kuplināja Jaunrades nama un Ventspils Mūzikas vidusskolas pārstāvji.

Savā uzrunā Lemberga kungs izteica prieku par to, ka Ventspils iedzīvotājiem   ir iespējams pārvietoties ar jauniem un komfortabliem autobusiem, īpaši izceļot faktu, ka visi jaunie pilsētas autobusi aprīkoti ar zemajām grīdām, kas ievērojami atvieglos pārvietošanos pasažieriem invalīdu ratiņos un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Savu gandarījumu tieši par šo faktu izteica arī SIA „Domenikss” pārstāvis.

„Esam pārliecināti, ka „Ventspils reisa” apkalpotajos sabiedriskā transporta maršrutos nule kā darbu uzsākušie MRCEDES BENZ autobusi nodrošinās patīkamu braucienu ikvienam pasažierim, tostarp māmiņām, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un gados vecākiem cilvēkiem, kam transporta līdzekļa ērtība ir īpaši būtiska,” gandarījumu par sadarbību pauž SIA „Domenikss” direktors Viktors Troicins, piebilstot, ka „pārvadātājs ieguvis sev uzticamus darba instrumentus pakalpojumu nodrošināšanai”.

Pasākuma laikā visiem klātesošajiem bija iespējams novērtēt pašvaldības SIA „Ventspils reiss” izaugsmi, jo varēja aplūkot ne tikai jaunos, bet arī pašus pirmos, 2000. gadā iegādātos, MERCEDES BENZ autobusus, kas pilsētas maršrutos noripojuši gandrīz miljons kilometru un vēl aizvien ir braukšanas kārtībā. Šis fakts apliecina to, ka svarīga ir ne tikai iegādes cena, bet arī tas, kādā rūpnīcā un valstī  autobuss ir ražots. Par „Ventspils reisu” var sacīt, ka uzņēmumam izveidojusies veiksmīga sadarbība ar SIA „Domenikss”, kas uzvarēja konkursā par jauno autobusu piegādi. Arī šoreiz tie visi ražoti Vācijā, un mazas ietilpības autobusu aprīkošana veikta Latvijā, Jelgavas SIA „Universāls LTD”.

Konkursā par finansējumu uzvarēja „Nordea Finance Latvia”. „Šis jau ir trešais autobusu iegādes darījums, kuru Ventspils reisam finansē Nordea Finance Latvia. Kopumā esam atbalstījuši 18 Mercedes Benz markas autobusu iegādi – jau gandrīz trešdaļa Ventspils autobusu parka ir atjaunota, pasažieri tiek pārvadāti ar mazlietotiem vai pilnīgi jauniem, moderniem transporta līdzekļiem. Mēs esam gandarīti par šādu sadarbību ar profesionālu un pieredzējušu komandu, kuras realizētajam projektam un kopējai uzņēmuma attīstībai ir skaidri definēti mērķi,” sacīja „Nordea Finance Latvia” valdes priekšsēdētājs Ivars Šmits.

Liela interese iedzīvotājiem bija par ekskursijām uz pilsētas jaunajiem infrastruktūras objektiem, daudzi izmantoja iespēju izmēģināt satiksmes drošības stendus, lai izjustu, kas notiek brīdi, kad automašīna met kūleni vai arī notiek frontāla sadursme. Jautrību izraisīja dzēruma sajūtu imitējošās brilles. Bērniem bija iespējams izmēģināt savas velosipēda vadīšanas prasmes un, izpildot noteiktus uzdevumus, pārbaudīt zināšanas ceļu satiksmes noteikumos. Jau par tradīciju ir kļuvusi uzņēmuma sadarbība ar Ventspils Mākslas skolas pedagogiem un audzēkņiem, kas arī šoreiz līdzēja lieliem un maziem māksliniekiem uzzīmēt savu sapņu pieturu.

Pirmoreiz pašvaldība SIA „Ventspils reiss” autobusu parka atjaunošana notika 2000. gadā, kad pilnībā visi autobusi tika nomainīti uz jauniem MERCEDES BENZ autobusiem, bet pakāpeniski tā atsākta no 2005.gada un turpinās arī pašlaik.