Aktualitātes

Pāreja uz eiro – arī sabiedriskajā transportā

Pāreja uz eiro – arī sabiedriskajā transportā

Līdzīgi kā jebkurā nozarē, arī pasažieru pārvadājumos no 2014.gada 1.janvāra norēķināsimies ar eiro. 

Līdz 2014. gada 30. jūnijam Latvijā noteikts cenu paralēlās atspoguļošanas periods, kad cenas jānorāda gan latos, gan eiro. Šie noteikumi attiecas arī uz pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, tāpēc jau pašlaik jebkurā autobusa biļetē iespējams redzēt biļetes cenu abās valūtās, kas konvertēta pēc oficiāli noteiktā valsts valūtas kursa, kā arī autobusos tiek izvietots informatīvs materiāls par norēķinu kārtību sabiedriskajā transportā latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periodā.

Vēlamies pievērst pasažieru uzmanību tam, ka ērtības labad norēķinu sistēma sabiedriskajā transportā, iegādājoties biļetes pie autobusa vadītāja, būs nedaudz atšķirīga. Jāatceras, ka

  • ja maksāsiet latos, atlikumu saņemsiet latos;
  • ja maksāsiet eiro, atlikumu saņemsiet eiro.

Lai atvieglotu darbu autobusa vadītājam, aicinām pasažierus sagatavot pēc iespējas precīzāku sīknaudu un norēķinos neizmantot lielāku nominālu banknotes, jo tas varētu radīt problēmas, izdodot atlikumu un radīt papildus aizkavēšanos. Autobusu vadītājiem norēķini divās valūtās radīs papildus slodzi, tāpēc vajadzētu rēķināties arī ar to, ka pirmajās dienās iespējama reisu kavēšanās.

Autoostas kasēs jāievēro tāda pat kārtība kā citās tirdzniecības vietās Latvijā – neatkarīgi no tā, vai maksāsiet latos vai eiro, atlikumu saņemsiet tikai eiro.

Līdz 31. decembrim maksājumi Latvijā ir veicami tikai latos. Cena eiro valūtā tiek norādīta vienīgi informatīvos nolūkos cenu salīdzināšanai. Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkalpotajos sabiedriskā transporta maršrutos līdz 2013. gada beigām cenas nemainīsies., bet no 2014. gada 1. janvāra braukšanas maksa pilsētas sabiedriskajā transportā mainīsies.

2013. gada 16. decembrī