Aktualitātes

Paņem biļeti 2

Paņem biļeti 2

Pašvaldības SIA "" Ventspils reiss" lepojas ar saviem pasažieriem, kas godprātīgi iegādājas autobusu biļetes, un autobusu vadītājiem, kā arī pārējiem uzņēmuma darbiniekiem, kuri profesionāli pilda darba pienākumus, nodrošinot gan reisu izpildi, gan biļešu tirgošanu, gan autobusu sarakstu izvietošanu, kā arī daudzas citas lietas, kas nepieciešamas droša un kvalitatīva pakalpojuma sniegšanai.

Daudzu pārvadātāju problēma Latvijā ir pasažieri, kas sabiedriskajā transportā mēģina pārvietoties bez maksas, tādējādi izkropļojot datus gan par patieso pasažieru plūsmu, gan radot zaudējumus pārvadātājiem. Patiecoties kopēja darbam, Ventspils pilsētas maršrutos "zaķu" skaits samazināts līdz minumam.

Arī Valsts SIA "Autotransporta direkcija", kas 2016.gadā reģionālajos maršrutos veikusi pastiprinātas pārbaudes, "Ventspils reisu" pieminēja kā pozitīvu piemēru, jo gada laikā nav konstatēts neviens pārkāpums (intervija ar Kristiānu Godiņu LTV 1 rīta ziņās 17.01.2017.) - reisi ir izpildīti, biļetes tirgotas un autobusu kustības saraksti izvietoti.

Atgādinām pasažieriem - pieprasījumu pēc sabiedriskā transporta pakalpojumiem izvērtē pēc izsniegto biļešu skaita, un biļete ir vienīgais oficiālais dokuments, kas apliecina pasažiera tiesības pārvietoties sabiedriskajā transportā. Arī tad, ja pasažierim ir tiesības uz bezmaksas braucienu, obligāti jāsaņem tā dēvētā nulles biļete.

"Nereti iedzīvotāji šoferim samaksā, bet biļeti nepaņem, domājot, ka tas palīdzēs darbiniekam gūt papildu peļņu, tomēr pasažieri, iespējams, neapzinās, ka tādējādi viņi riskē ar to, ka maršrutā varētu tikt samazināts reisu skaits. Tāpat arī pats pasažieris var tikt sodīts, neskatoties uz to, ka par braucienu it kā ir samaksājis. Ja iedzīvotāji nelūdz autobusa vadītājam izsniegt biļeti, mēs iegūstam nepilnīgus datus par pārvadāto pasažieru skaitu katrā konkrētajā reisā, un diemžēl esam saskārušies ar gadījumiem, kad neatbildīgu pasažieru un negodprātīgu autobusu vadītāju darbības rezultātā nākas slēgt kādu maršrutu vai reisu, neskatoties uz to, ka realitātē pēc tiem bijis pieprasījums,” uzsvēra Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

2017. gada 18. janvārī