Aktualitātes

Mūsējie triumfē novusā

Mūsējie triumfē novusā

2016. gada 23. – 24. jūlijā, Olimpiskā centra „Ventspils” basketbola hallē aizvadīts Pasaules kausa izcīņas novusā 6.posms, kurā piedalījās arī “Ventspils reiss” komanda.

Mūsējiem veiksmīgākie starti padevās vīriešu un jaukto pāru konkurencē. 154 dalībnieku konkurencē Raivo Bumbieris izcīnīja 1.vietu un Kaspars Leitis - 2.vietu, Dainars Plūme ierindojās 9.vietā un Raimondam Leitim līdz godalgotai vietai pietrūka pavisam maz. Starp 36 jauktajiem pāriem 1.vietā ierindojās Līga Leite un Raivo Bumbieris. Starp 46 vīru pāriem mūsu Dainars Plūme pārī ar igauni Gertu Muilu ierindojās 17.vietā.

Arī iepriekš “Ventspils reisa” novusa komanda uzrādījusi labus rezultātus, un ieguvusi tiesības spēlēt Latvijas novusa virslīgā vīriešiem, kur jau pirmajā sezonā spēja izcīnīt sudraba medaļas.

Novuss ir latviešu nacionālais sporta veids, kas Latvijā tiek spēlēts jau no 1927. gada, bet pirmie noteikumi izstrādāti 1930. gadā.

Sacensības organizēja Latvijas Novusa federācija sadarbībā ar FINSO (Starptautiskā novusa federācija) un Ventspils pilsētas pašvaldību un tās notika pēc FINSO (Starptautiskā novusa federācijas) un Latvijas Novusa federācijas apstiprinātiem nolikumiem. Kopumā turnīrā piedalījās 42 sievietes un 154 vīrieši no 6 valstīm - Latvijas, Krievijas, Somijas, ASV, Vācijas un Igaunijas, un sacensības notika ar Ventspils pašvaldības finansiālu atbalstu.

2016. gada 28. jūlijā