Aktualitātes

Kas jauns!

Pavasaris pie Latvijas autobusu pasažieriem atnācis ar jaunumu, ko nevar vērtēt viennozīmīgi – tā ir pasūtītāja ,Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, veiktā braukšanas maksas palielināšana starppilsētu maršrutu autobusos. Tas bija likumsakarīgs, tomēr daudziem pasažieriem nepatīkams notikums, jo tiem, kam jāmēro tāls ceļš, biļešu cenas pieaugums ir jūtams.

Piemēram, maršrutā Ventspils – Rīga biļetes cena no 4.70Ls pieaugusi līdz 5.30 Ls. Savukārt pasažieriem, kas pārvietojas īsākus ceļa posmus, kā tas bieži ir maršrutā Ventspils – Jelgava, ko galvenokārt izmanto nelielos attālumos, biļetes cena ir samazinājusies.

Jāpiezīmē, ka maksa par braukšanu starppilsētu autobusos  paaugstināta pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā, bet Ventspils pilsētas maršrutos tā vēl aizvien ir tāda pat kā 2009.gadā, lai gan degvielas cena šajā laikā pieaugusi aptuveni par 60%.

Pasažieriem patīkamāka ziņa saistīta ar iespēju izmantot modernās tehnoloģijas brauciena laikā. Lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” apkopo mobilo sakaru operatoru sniegto informāciju par iespējām padarīt WiFi interneta pakalpojumu pieejamu arī saviem pasažieriem, kas pārvietojas maršrutā uz Rīgu. Tuvākajā laikā šāds pakalpojums atsevišķos reisos būs izmantojams testa režīmā. Ja tiks panākta vienošanās ar Valsts SIA „Autotransporta direkcija”  par nepieciešamo finansējumu, tiks izvērtēts izdevīgākais variants, pakalpojums būs pieejams ikvienam, kas to vēlēsies.

Kā jau katru gadu, arī šogad, sākoties pavasara -  vasaras sezonai, Ventspils pilsētā atsākuši kursēt sezonālie maršruti un reisi uz Briežu dārzu, Akmeņdzirām, d/s „Kurzeme”, bet pludmales sezonas laikā tiks atjaunoti papildus reisi maršrutā Nr.10 un Nr.20.

Tā kā 2012.gadu uzņēmums sagaida jubilejas zīmē, jo „Ventspils reisa” vectētiņam – ATU – 6 aprit 65, bet pašam reisam – 15 gadi, iecerēts ne tikai saņemt apsveikumus, bet pasniegt dāvanas arī saviem pasažieriem.

Pirmā ir praktiska dāvana - plānots, ka vasaras sākumā pilsētas maršrutos kustību uzsāks pirmais lielas ietilpības zemās grīdas autobuss, un braucieni līdz ar to kļūs komfortablāki. Kopumā plānots, ka pakāpeniski tiks iegādāti vēl četri šādi autobusi.

Otra dāvana vairāk priecēs zinātkāros, jo pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, sadarbībā ar Ventspils arhīva un muzeja speciālistiem, gatavo izstādi par sabiedriskā transporta vēsturi Ventspilī. Sākuma iecere – daži pašdarināti kartona stendi ar minimālu informāciju – nu jau apaugusi ar materiāliem tā, ka ar autoostas sienām, iespējams, būs par maz un jāņem palīgā arī logi.