Aktualitātes

Februāra aktualitātes

Februāra aktualitātes

Laikā no 10. līdz 14.februārim uzņēmums aktīvi sadarbojās ar skolu jauniešiem, uzņemot Ēnu dienas dalībniekus un piedāvājot iespēju strādāt brīvprātīgo darbu.

Jau vairākus gadus februāris ir tas mēnesis, kad pašvaldības SIA „Ventspils reiss” aktīvi sadarbojas ar skolu jauniešiem, uzņemot Ēnu dienas dalībniekus un piedāvājot iespēju strādāt brīvprātīgo darbu.

Ēnu dienā uzņēmums piedalījās otro gadu un piedāvāja iepazīties ar uzņēmuma vadītāja – valdes priekšsēdētāja, inženiera, grāmatveža, personāldaļas vadītājas, autoostas administratora un sekretāres darba ikdienu. Vislielākā interese bija par inženiera profesiju, un šajā dienā viņu „ēnoja” par trīs „ēnas”. Arī valdes priekšsēdētāja darba ikdiena izraisīja interesei un viņam šogad pieteicās divas „ēnas”. Pa vienai „ēnai” bija pieteikušies arī galvenajai grāmatvedei un autoostas administratoram.

Interesi par iespēju paviesoties uzņēmumā izrādīja ne tikai Ventspils un novada skolēni. „Ēnas” bija pieteikušās no Ugāles, Talsiem un pat no Carnikavas un Limbažiem. Jāsaka, ka skolēnu interese bija patiešām liela, tāpēc varējām izvēlēties tās „ēnas”, kuru motivācijas vēstules mūs ieinteresēja.

Ēnu dienas dalībnieki – gan uzņēmuma darbinieki, gan skolēni – atzina, ka kopā pavadītais laiks bijis interesants un ieguvums ir abpusējs.

Noslēgusies pasažieru aptauja sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitātes uzlabošanai, ko organizēja pašvaldības SIA „Ventspils reiss” sadarbībā ar Ventspils 6.visdusskolu.Aptaujas galvenais mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju ieteikumus sabiedriskā transporta un autoostas pakalpojumu uzlabošanai.

No 10. līdz 13.februārim, skolu projektu nedēļas laikā, tika aptaujāti pasažieri pilsētas autobusu maršrutos Nr.3, Nr.21 un Nr.4, kā arī autoostā un Piedzīvojumu parkā. Skolēni pētīja autobusu kustības intensitāti un skaitīja pasažierus pieturās, kuras vēl nav aprīkotas ar nojumēm.

Pēc provizoriskiem datiem uz jautājumiem atbildējuši vismaz 400 respondentu. Lielākā daļa aptaujāto atbildēja, ka ar saņemto pakalpojumu principā ir apmierināti un nevēlas, ka tiktu veikta maršrutu Nr.3 un Nr.4 apvienošana vai to kustības ceļu maiņa. Iepriekš iedzīvotāji internetā bija izteikuši priekšlikumus, ka nepieciešams novirzīt minētos maršrutus caur Inženieru ielas mikrorajonu vai arī apvienot maršrutus Nr.3 un Nr.4, attiecīgi tos novirzot cauri Gāliņciemam pa Sārnates un Tērauda ielām.

Pasažieru skaitīšana notika 4 pilsētas centrālā rajona pieturās, kas vēl nav aprīkotas ar nojumēm: „Reņķa dārzs” (virzienā uz Gāliņciemu), „Zviedru valnis” (virzienā uz Inženieru ielu), „Elvi” (pie Vidumupītes) un „Olimpiskais centrs” (virzienā uz centru). Minētajās pieturās pasažieru plūsma ir neliela. Visvairāk pasažieru, kas gaida iekāpšanu autobusā, saskaitīts pieturā „Elvi” vidēji 7 pasažieri dienā.

Aktīvāk aptauju atbalstījuši  gados vecāki ļaudis un jaunieši. Pasažieri izteikuši priekšlikumus gan par nepieciešamajām izmaiņām autobusu kustības grafikos, gan par autoostas sniegtajiem pakalpojumiem. Visi saņemtie priekšlikumi tuvākajā laikā tiks apkopti, izvērtēti un iespēju robežās realizēti.

Dažādas aptaujas un pētījumi sadarbībā ar skolēniem tiek veikti jau ceturto gadu, un to rezultātiem vienmēr bijis praktisks pielietojums, tāpēc būtu vēlama lielāka aptaujāto aktivitāte tieši priekšlikumu izteikšanā. Šī ir viena no iespējām, kad pasažieru izteiktās vēlmes uzreiz nonāk pie pakalpojuma sniedzēja, tādējādi nodrošināt to ātrāku izskatīšanu un ieviešanu dzīvē.

2014. gada 18. februārī