Aktualitātes

Dzejas autobuss 2014

Dzejas autobuss 2014

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” septembra mēnesi tradicionāli aizvada kultūras zīmē. Sadarbībā ar Ventspils bibliotēku, muzeju un izglītības iestādēm, kapitālsabiedrība organizē un iesaistās Dzejas dienu pasākumos, un trešdien, 2014.gada 17. septembrī, jau trešo reizi notiks pasākums „Dzeja ielās”.

Dzejas autobuss Ventspilī kursēs jau trešo gadu, tomēr šoreiz pasākumam ir mazliet rūgtena rudens garša, jo jau pierastais, vecais, labais MERCEDES busiņš, kas īpaši bija pielāgots šiem braucieniem, devies pelnītā atpūtā. Tā kā organizatoriem – pašvaldības SIA „Ventspils reiss” un Ventspils bibliotēkai - bija žēl atteikties no tradīcijas, kas atzīta par labu esam, tika izlemts - pasākumam vienalga jābūt.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” sarūpētajā autobusā (tas nekas, ka bez īpašā marķējuma) arī šogad brauks vairāki literāti. Patiecoties Ventspils bibliotēkai, par pasažieriem improvizētajā busiņā aicinātas divas ventspilnieces – dzejnieces Ieva Rupenheite un Dace Frīdenberga, kā arī dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš. Dzeju ielās izvedīs arī Ventspils 4. un 6.vidusskolas skolēni un Tehnikuma audzēkņi, kas lasīs gan savus oriģināldarbus, gan citu dzejnieku darbus. Par mūziku gādās Ventspils mūzikas skolas audzēkņi Renāra Lāča vadībā.

Brauciens sāksies no Ventspils autoostas, kur plkst. 9.00 notiks atklāšanas pasākums. Plānots apstāties 6.vidusskolā - plkst.10.00, 4.vidusskolā - plkst.11.00 un Pārventas bibliotēkā - plkst.12.15.

Tā kā 2014.gads ir Ventspils literāra Herberta Dorbes 120. jubilejas gads, sadarbībā ar muzeju tiks popularizēts viņa literārais mantojums, un pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņi tiks iepazīstināti ar dzejojuma„Tas notika Kaķpēdiņu bulvārī” fragmentiem.

Pirmais šī gada dzejas dienu pasākums, kas realizēts sadarbojoties pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, bibliotēkai un pilsētas izglītības iestādēm, – muzikāli literāra interaktīva akcija „Sirds uz perona” - Ventspils autoostā notika jau piektdien, 12.septembrī.

Lai popularizētu sabiedriskā transporta pakalpojumu un mudinātu skolu jauniešus izvēlēties profesijas, kas saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” dzejas dienu ietvaros lūdza skolēniem sacerēt akrostihus – īpašas formas dzejoļus - par šīm tēmām. Radošo darbu izstāde būs aplūkojama Ventspils autoostā oktobra beigās, kad tradicionāli tiek atzīmēta Autotransporta darbinieku diena. Kapitālsabiedrības vadība pateicas visiem skolotājiem, kas atbalstīja šo ieceri un aicināja savus skolēnus dzejot.

Kā liecina pieredze, pasākumi, kuros dzeja tiek lasīta netradicionālos apstākļos un brīvā, nepiespiestā gaisotnē, rada interesi un ir apmeklēti. Pēc aptuveniem aprēķiniem pagājušā gada dzejas autobusa programmu noklausījas aptuveni 700 klausītāju, bet šogad akcija “ Sirds uz perona” autoostā pulcēja gandrīz pussimtu dzejas mīļotāju.

2014. gada 16. septembrī