Aktualitātes

Būs iespēja tuvāk iepazīt elektroautobusu

Būs iespēja tuvāk iepazīt elektroautobusu

Rīt, 3. augustā, no plkst.10.00 līdz plkst.11.00, Ventspils autoostā interesentiem būs iespēja vēlreiz iepazīties ar elektroautobusu un uzdot interesējošos jautājumus ne tikai pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, bet arī autobusu ražotāja SOLARIS pārstāvjiem.

Testa braucienu laikā autobuss kursēja dažādos maršrutos ar atšķirīgiem braukšanas režīmiem, lai varētu objektīvāk izvērtēt tā ekspluatācijas īpatnības tieši Ventspilī; tika mērīts trokšņu līmenis autobusu salonā, elektroenerģijas patēriņu dažādos maršrutos un taml.

Jau iepriekš informējām, ka no 27. jūlija līdz 3. augustam Ventspils pilsētas maršrutos testa režīmā kursēja elektroautobuss  Solaris Urbino 12 Electric, kas darbojas ar elektroenerģiju. Ventspils bija vienīgā pilsēta Latvijā, kur šis modelis tika izmēģināts praktiski, veicot ikdienas pasažieru pārvadājumus. Iepriekš līdzīgs, tikai vecāka modeļa autobuss tika demonstrēts šī gada pavasarī Rīgā.

Lai gan Ventspils sabiedriskais transports jau ir videi draudzīgs un rada pašlaik mazāko iespējamo vides piesārņojumu, pašvaldības SIA “Ventspils reiss” veic izpēti par jaunākajām tehnoloģijām sabiedriskā transporta jomā un citu pārvadātāju pieredzi ārvalstīs: Polijā, Vācijā, Zviedrijā un Čehijā.

2016. gada 2. augustā