Aktualitātes

Atkal kursēs "dzejas autobuss"

Atkal kursēs "dzejas autobuss"

18.septembrī ikgadējā reisā dosies tradicionālais dzejas autobuss, kas pie klausītājiem aizvedīs dzejnieci un pasaku autori Inesi Zanderi.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, iekļaujoties pilsētas Dzejas dienu pasākumos un turpinot veiksmīgo sadarbību ar Ventspils bibliotēku, jau sesto gadu atbalsta dzejas autobusa braucienu. Šogad pasākums domāts bērniem, jo autobuss pie mazajiem klausītājiem aizvedīs Inesi Zanderi, vienu no populārākajām latviešu bērnu dzejniecēm, un Ventspils 6.vidusskolas 6.klašu skolēnus, kuri sagatavojuši nelielu teatralizētu priekšnesumu.

Dzejas autobusa pirmā pietura plkst.11:00 paredzēta Pārventas bibliotēkā, kur dzejas pasauli iepazīs mazie ventspilnieki no pirmskolas izglītības iestādēm “Pasaka” un “ Varavīksne”. Otrā apstāšanās vieta būs pirmsskolas izglītības iestāde “Eglīte”, bet trešā – Ventspils 6.vidusskola, kur dzeju klausīsies gan šīs skolas audzēkņi, gan skolēni no Centra sākumskolas.

Pasākuma laikā, atraktīvi un atbilstoši pasākumu dalībnieku auditorijas vecumam, kopīgi tiks aktualizēti arī satiksmes drošības jautājumi, pārrunāti sabiedriskā transporta izmantošanas noteikumi un citi ar sabiedrisko transportu saistīti jautājumi.

Dzejas autobuss Ventspilī pirmoreiz kursēja 2012.gadā, un pasākuma mērķis ir popularizēt dzeju un sabiedriskā transporta pakalpojumus jauniešu vidū. Katru gadu dzejas lasījumus noklausās aptuveni 500 interesentu.

Lai popularizētu sniegto pakalpojumu un pozicionētu sevi kā sabiedrībai draudzīgu uzņēmumu, pašvaldības SIA „Ventspils reiss” iesaistījies dažādos ar kultūru un izglītību saistītos projektos, kas tiek realizēti kopīgi ar bibliotēku, muzeju, pilsētas izglītības iestādēm un citiem uzņēmumiem.

2017. gada 14. septembrī