Aktualitātes

Atbalsts jauniešiem – ieguldījums uzņēmuma nākotnē

Atbalsts jauniešiem – ieguldījums uzņēmuma nākotnē

Rudens, kad vairums jauniešu atsāk skolas gaitas un līdz ar to aktīvu sabiedrisko darbību, jau vairākus gadus ir laiks, kad pašvaldības SIA „Ventspils reiss” labprāt sadarbojas ar izglītības iestādēm gan organizējot pasākumus, gan atbalstot citu organizāciju vai pašu skolēnu iniciētos pasākumus.

Tā jau trešo gadu septembrī, Dzejas dienas laikā, pilsētā kursēja Dzejas autobuss, skolēni rakstīja dzejoļus par sabiedrisko transportu, notika dzejas un mākslas pasākums „ Sirds uz perona”. Pasākuma laikā skolēni zīmēja, dziedāja un lasīja dzeju, tas ir, burtiski nolika savas sirsniņas uz autoostas perona, atklājot to, cik nozīmīga viņiem ir dzimtā pilsēta, kā arī gūstot priekšstatu par to, ka šaura profila uzņēmums, kāds ir „ Ventspils reiss”, var aktīvi iesaistīties sabiedrības dzīvē  sev netradicionālās jomās.

Uzņēmuma pārstāvji viesojās arī pirmskolas izglītības iestādēs „ Bitīte” un „ Saulīte”, kur, izmantojot dzeju un aktiermākslu,  popularizēja  ne tikai novada literāta Herberta Dorbes mantojumu, bet pievērsa uzmanību arī drošas pārvietošanās noteikumiem uz ielas un sabiedriskajā transportā.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” laikā no 13. līdz 17.oktobrim kopā ar citiem Ventspils un arī visas Latvijas uzņēmumiem piedalījās Karjeras nedēļā, organizējot jauniešiem izglītojoši informatīvas ekskursijas uzņēmumā, kurās piedalījās 4 grupas - no Ventspils 5. vidusskolas,  Vakara vidusskolas, 2. vidusskolas un Ventspils 2.pamatskolas. Apmeklējuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar sabiedriskā transporta vēsturi Ventspilī, interesantiem faktiem par autobusu ražošanu un varēja vērot ikdienas darba norisi uzņēmumā. Uzņēmums Karjeras dienās piedalās jau trešo gadu, un iepriecina tas, ka gadu no gada jauniešu interese par tajā notiekošo, kā arī par nepieciešamajām profesijām un iespējām strādāt pieaug.

Karjeras izvēle ir būtisks faktors jaunieša dzīvē un ir svarīgi, apzināties savas iespējas. Bieži vien nezināšana par to, kas sagaida konkrētā darba vietā, veicina kļūmīga lēmuma pieņemšanu. Šī iemesla dēļ mācību ekskursijas ir nozīmīgas jauniešu profesionālās orientācijas procesā. Uzņēmums regulāri piedāvā arī prakses vietas un iespēju „ēnot” darbiniekus laikā, kad notiek „Ēnu dienas”.

Autoostas uzgaidāmā zālē arvien var aplūkot kādu izstādi. Paralēli Jura Presņikova foto izstādei, septembra mēnesī tur bija izvietoti arī bērnudārza „ Saulīte” audzēkņu zīmējumi. Oktobra otrajā pusē kā neliela dāvana Autotransporta darbinieku dienā gan autoosta apmeklētājiem, gan uzņēmuma darbiniekiem tur izvietota izstāde „ Skolēni raksta dzeju” ar Ventspils vispārizglītojošo skolu audzēkņu sacerētiem dzejoļiem par profesijām, vietām un lietām, kas saistītas ar sabiedrisko transportu.

Tā kā pašvaldības SIA „Ventspils reiss” lielu vērību pievērš vides jautājumiem, veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, novembra mēnesī uzņēmums atbalstīs jauniešus Rīcības dienās. Tā ir starptautiska iniciatīva, kurā ik gadu piedalās vairāk kā desmit miljoni skolēnu no visas pasaules. To laikā tiek organizēti pasākumi, kuros jaunieši aktualizē jautājumus, kas saistīti ar videi draudzīgu dzīvesveidu. Rīcības dienas mudina jauniešus un ikvienu Ekoskolu pārstāvi būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā, iesaistot sabiedrību savās aktivitātēs.

Ventspils 6.vidusskolas skolēni, kas no 2013.gada iesaistījušies EKO skolu kustībā, laikā no 3. līdz 7.novebrim aicinās visus piedalīties akcijā „Liec zaļo zīmogu savam dzīvesveidam!”. Akcijas ietvaros 5.novembrī pasažieriem, kas iebrauks Ventspils autoostā tiks piedāvāts izstaipīties un izlocīties pēc ilgstošas sēdēšanas autobusā. Sīkāka informācija par Rīcības dienām un Eko skolām meklējama Vides izglītības fonda mājas lapā http://www.videsfonds.lv/lv/pasaules-ricibas-dienu-atbalstis-vismaz-50-ekoskolas.

2014. gada 31. oktobrī