Aktualitātes

Aizvadīta Latvijas Pasažieru pārvadātāju 19.veselības spartakiāde

Aizvadīta Latvijas Pasažieru pārvadātāju 19.veselības spartakiāde

Veiksmīgi aizvadīta Latvijas Pasažieru pārvadātāju 19.veselības spartakiāde, ko Ventspils Piejūras kepmingā organizēja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija un 2014.gada spartakiādes uzvarētējs – pašvaldības SIA „Ventspils reiss”. 

Pašakumu devīze bija „Mēs – ar savu leģendāro maršrutu”, un tajā pulcējās 28 komandas ar vairāk nekā tūkstošs dalībniekiem no visas Latvijas, tajā skaitā Satiksmes ministrijas, Valsts SIA „Autotransporta direkcijas”, kā arī pasažieru pārvadātāju uzņēmumu sadarbības partneriem.

Komandas startēja 8 sporta veidos, no kuriem kopvērtējuma iekļāva 7 labākos rezultātus. Papildus punktus bija iespējams nopelnīt par devīzei atbilstošu komandas noformējumu atklāšanas gājienā un nometnes noformējumu.

Pašakumu devīze bija „Mēs – ar savu leģendāro maršrutu”, un tajā pulcējās 28 komandas ar vairāk nekā tūkstošs dalībniekiem no visas Latvijas, tajā skaitā Satiksmes ministrijas, Valsts SIA „Autotransporta direkcijas”, kā arī pasažieru pārvadātāju uzņēmumu sadarbības partneriem.

Spartakiāde tradicionāli sākās piektdienas vakarā ar nakts zolītes turnīru un šogad arī ar autobusa celšanas sacensībām, kas programmā iekļautas pirmoreiz. Veiksmīgākie zolētāji bija SIA „Balto Link” komanda, kas bija vieni no spartakiādes sponsoriem, nodrošinot apdrošināšanas pakalpojumus, savukārt autobuss visvieglākais bija stipriniekiem no „Jelgavas autobusu parka”.

Tradicionāli vienas no saistošākajām un prestižākajām sacensībām ir autobusu vadītāju profesionālā divcīņa, ko pašvaldības SIA „Ventspils reiss”, būdams uzņēmums, kurā lielu vērību drošai un ekonomiskai braukšanai pievērš arī ikdienā, organizēja ar lielu rūpību. Līdzi kā iepriekšējos gados (un arī uzņēmuma iekšējā autobusu vadītāju Profesionālās meistarības konkursā), divcīņā bija jāparāda gan praktiskās braukšanas prasmes, gan teorētiskās zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos. Sacensību rezultāts kārtējo reizi apliecināja sen zināmu patiesību, ka „grūts darbs nes saldus augļus”, „Ventspils reisa” autobusu vadītāji Ojārs Ivasks un Gatis Grīnbergs uzvarēja ļoti pārliecinoši. Ojārs Ivasks arī individuāli uzrādīja visaugstāko novērtējumu un ieguva gan Labākā braucēja titulu, jo sacensību trasi vienīgais veica bez soda punktiem, gan balvu par ceļu satiksmes noteikumu zināšanām, jo arī D kategorijas testu spēja nokārtot izcili – bez kļūdām.

Balvu par labāko nometnes iekārtojumu žūrija piešķīra AS „Talsu Autotransports”, bet par labāk noformēto komandu atklāšanas gājienā - SIA „Jelgavas autobusu parks”.

Līdzīgi kā 2013.gadā, visiem spartakiādes dalībniekiem bija iespējams piedalīties individuālajā daudzcīņā (16 dažādi sporta veidi gan fiziskajai sagatavotībai, gan prātam), tā vācot punktus komandai, kā arī noskriet bānīti, piedaloties aptuveni 2.5km garā skrējienā no Kalna stacijas līdz Enkuru parkam.

Īpašs paldies jāsaka spartakiādes atbalstītājiem, kas bija sagādājuši gan jaukas balvas, gan organizēja dažādas aktivitātes, gan arī paši sportoja: SIA „Domenikss”, kas sarūpēja balvas priekšnieku sacensību uzvarētājiem, neatkarīgā  apdrošināšanas brokeru kompānija SIA „Balto Link”, SIA „Auto Kada”, SIA „Neste Oil”, SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia", elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējs SIA „Stream Networks”, rezerves daļu tirgotājs SIA „AutoDet”, riepu, lieto disku, akumulatoru un eļļu tirgotājs SIA „Latakko”, auto rezerves daļu veikals „Euro Parts”, autobusu pārbūves firma SIA „Universāls LTD”, auto rezerves daļu veikals SIA „Bus Tehnika”, ķīmisko preču tirgotājs SIA „CrossChem”.

Spartakiādes dalībnieki atzina, ka sacensības organizētas augstā līmenī. Tika atzīmēts, ka tādu servisa līmeni kā Ventspils Piejūras kempingā, ir grūti nodrošināt citviet. Tika uzteikti organizatoru centieni piedāvāt daudzveidīgas atpūtas iespējas arī vecākiem ar bērniem, jo aktivitātes profesionālu pedagogu vadībā tika piedāvātas pat mazuļiem līdz pusotra gada vecumam (protams, kopā ar vecākiem).

Tā kā daudzu komandu pārstāvji bija mērojuši tālu ceļu no Latvijas otras malas un Ventspili apmeklēja pirmoreiz,  interesentu ekskursijām pa Ventspili kopā ar gidu netrūka. Pat tie, kas Ventspili jau iepriekš bija apmeklējuši individuāli, atzina, ka uzzinājuši daudz jauna un iepazinuši pilsētu no cita skatu punkta. Tāpēc liels paldies jāsakā abām gidēm –Ivetai Rīvanei un Inesei Matisonei, kas vadīja šīs ekskursijas.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau ir pieredze šāda veida pasākumu organizēšanā, kas gūta vairākas reizes – 2005.gadā un 2013.gadā. Pēdējo5 gadu laikā pašvaldības SIA „Ventspils reiss” LPPA veselības spartakiādes izcīnījis trīs pirmās vietas – 2012., 2014. un 2015.gadā, un vienu 2.vietu – 2013.gadā.

Uzņēmuma darbinieku atbalsts spartakiādes organizēšanā un aktīvā dalība uzņēmuma komadā neapšaubāmi liecina, ka ieguldījumi veselīga dzīvesveida popularizēšanā atmaksājas. Uzņēmumā liela uzmanība tiek pievērsta darbinieku veselības stāvoklim, nodrošinot regulāras arodārsta konsultācijas, dzīvības un veselības apdrošināšanu, kā arī apmaksājot darbiniekiem peldbaseina apmeklējumus un piemaksājot par nesmēķēšanu.  Pateicoties  vadības atbalstam, uzņēmuma komanda piedalās  un labus rezultātus sasniedz ne tikai asociācijas organizētajos sporta pasākumos.

Pašvaldības SIA „Ventspils reiss” administrācija pateicas visiem, kas palīdzēja organizēt spartakiādi, īpaši - galvanajam tiesnesim Aigaram Matisonam un viņa komandai, un Ventspils Piejūras kempinga personālam. Liels paldies arī visiem uzņēmuma darbiniekiem, kas šajās saspringtajās dienās veica gan ikdienas darbus, gan, stundas neskaitot, rūpējās par to, lai spartakiāde noritētu sekmīgi, kā arī uzņēmuma komandas dalībniekiem, kas cīnījās, cik spēka, un, protams, līdzjutējiem.

2015. gada 24. augustā