Aktualitātes

19.septembrī jau otro gadu kursēja dzejas autobuss

19.septembrī jau otro gadu kursēja dzejas autobuss

19.septembrī laikā no plkst.9.00 līdz 14.00 Ventspilī notika Dzejas dienām veltīts pasākums „Dzeja ielās”, ko, savstarpēji sadarbojoties, jau otro gadu organizē Ventspils bibliotēka, Ventspils 6.vidusskola un pašvaldības SIA „Ventspils reiss”. Šogad piedalīties pasākumā bija aicināti dzejnieki Andris Akmentiņš un Māris Rungulis, kuri lasīja savus dzejoļus, un Ventspils 6.vidusskolas un 1.ģimnāzijas skolēni, kas bija sagatavojuši dzejas kompozīcijas „Vēja spēles”un „Man nav žēl vārdu…”ar iepriekšminēto dzejnieku dzejoļiem. Arī jauniešiem pašiem bija iespēja lasīt savus radošos darbus. Muzikālo noformējumu nodrošināja Ventspils Junioru Band Renāra Lāča vadībā.

Pasākums, kura mērķauditorija ir pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi, pirmskolas mācību iestāžu audzēkņi, kā arī pilsētas iedzīvotāji, pulcināja diezgan plašu interesentu loku. Autobuss apstājās šādās pieturās: autoosta; 4.vidusskola; b/d „Bitīte”; 5.vidusskola; „Swedbanka”. Divās no pieturām – autoostā un pie „Swedbankas” pulcējās ne tikai skolu jaunieši. Bija patīkami vērot, ka apstājās un ieklausījās arī gados vecāki cilvēki un māmiņas ar maziem bērniem. Jāsaka, ka abi dzejnieki bija pietiekami atraktīvi un ar labu humora izjūtu, tāpēc klātesošie varēja ne tikai pasīvi vērot, bet arī aktīvi iesaistīties un papildināt ar atskaņām Māra Runguļa lasītos „Skaitāmpantus” vai ar attiecīgu ritmu un kustībām vizualizēt Andra Akmentiņa „Makšķernieku maršu”.

Bērnudārzā „Bitīte” programma bija īpaši pieskaņota pirmskolas un jaunākā skolas vecuma auditorijai. Mazie gan uzmanīgi klausījās priekšnesumus, gan dejoja kopā ar Sīpoliņu (literāro tēlu no grāmatas „Sīpoliņa piedzīvojumi”) un demonstrēja arī savu prasmi muzicēt.

Ventspils bibliotēka Dzejas dienu ietvaros jau iepriekš rīkojusi līdzīgus pasākumus uz pasažieru kuģīša „Hercogs Jēkabs” un mazbānītī, savukārt pašvaldības SIA „Ventspils reiss” jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar dažādām pilsētas izglītības, kultūras un mākslas iestādēm, bet Dzejas dienu pasākumos iesaistās otro gadu.

Dzejas dienu tradīcijas Latvijā aizsākušās jau pirms 48 gadiem un ar lielāku vai mazāku intensitāti notiek katru rudeni.