Aktualitātes

Piedāvās iedzīvotājiem izmēģināt elektroautobusu

Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” ir vienojies ar autobusu ražotāju Solaris par jaunākā modeļa videi draudzīga autobusa demo versijas testēšanu, un no 26. jūlija līdz 3. augustam Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta pasažieriem tiks piedāvāts izmēģināt lielas ietilpības pilsētas maršrutu autobusu Solaris Urbino 12 Electric, kas darbojas ar elektroenerģiju. 

Ventspils būs vienīgā pilsēta Latvijā, kur šis modelis tiks izmēģināts praktiski, veicot ikdienas pasažieru pārvadājumus. Iepriekš līdzīgs, tikai vecāka modeļa autobuss, tika demonstrēts šī gada pavasarī Rīgā.

Elektrotransports ir videi draudzīgāks transporta veids, kas nerada vides piesārņojumu un troksni. Tas ir īpaši svarīgi, pārvietojoties gar slimnīcām, skolām un pa vecpilsētu un dzīvojamiem rajoniem, kur vides piesārņojums un trokšņa līmenis būtu jāsamazina. Piedāvātais autobuss garantē augstāku komforta līmeni arī pasažieriem, jo tam ir mazāka vibrācija un būtiski zemāks trokšņu līmenis salonā; tas aprīkots ar modernu pasažieru informēšanas sistēmu un video novērošanas sistēmu. Diemžēl pasažieriem nebūs iespējams novērtēt visas modernās tehnoloģijas, ar ko autobuss aprīkots, jo testēšanai paredzēta demo versija. Plānots, ka autobuss kursēs dažādos pilsētas maršrutos rīta stundās, kad cilvēki dodas uz darbu, un vakaros, kad atgriežas mājā.

Lai gan Ventspils sabiedriskais transports jau ir videi draudzīgs un rada pašlaik mazāko iespējamo vides piesārņojumu, pašvaldības SIA “Ventspils reiss” veic izpēti par jaunākajām tehnoloģijām sabiedriskā transporta jomā un citu pārvadātāju pieredzi ārvalstīs: Polijā, Vācijā, Zviedrijā un Čehijā.

 

2016. gada 21. jūlijā